Каталог матеріалів

Урок №21 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 21. Розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання.

Мета: закріпити практичні навики учнів, щодо розв’язування задач та обчислення виразів на додавання натуральних чисел з використанням властивостей додавання; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні самостійно здійснюють додавання натуральних чисел, використовуючи переставну і сполучну властивість додавання.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки з математики.

Слайд 5. Математична розминка.

Слайд 6-7. Обчисли усно.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10-11. Формування вмінь. Виконаємо додавання, обираючи

зручний порядок обчислення.

Слайд 12-15. Робота з підручником. Завдання 3 рівня складності № 219, 223, 226, 227.

Слайд 16. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 4 рівня складності № 235.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Виконати завдання, використовуючи властивості додавання:

1) 18 639 + 8 450 + 31361;

2) 3 999 365 + 738 + 1 000 635. 

Слайд 19. Завдання. Знайдіть суму двох доданків, один з яких дорівнює

101 392, а другий на 1 879 більший за перший.

Слайд 20. Спростити вираз та знайти його значення, якщо у = 320.

 (875 + у) + 125.

Слайд 21. Задача на логіку. Знайди суму всіх трицифрових чисел, які можна скласти із цифр 3, 4 і 5, якщо цифри в кожному числі не повторюються.

Слайд 22. Задача на підготовку до наступної теми.

 У дядька Ореста на трьох виноградниках росте 766 кущів винограду. На першому і другому - 584 кущі, а на другому і третьому - 436 кущів. Скільки кущів винограду росте на кожному винограднику окремо?

Підсумок

Слайд 23. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 24. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 25. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні