Каталог матеріалів

Урок №19 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Визначення закінчення у слові. Нульове закінчення.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №019. Визначення закінчення у слові. Нульове закінчення.

 

Мета: вчити визначати закінчення в словах; сприяти усвідомленню учнями поняття про спільнокореневі слова на основі дослідження спорідненості слів; вчити визначати корінь у ряді спільнокореневих слів; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою; розвивати зв'язне мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до рідного слова, багатства української мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Сьогодні ми з вами навчимося визначати закінчення в словах.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 7. Вправа 66. Прочитайте, змінюючи слова в дужках. Спишіть відновлений текст. Позначте у змінених словах закінчення.

Слайд 8. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Мовне дослідження. Досліди, які ще закінчення бувають у словах.

Слайд 11. Запам’ятай!

Слайд 12. Вправа 68. Прочитай. Виконай завдання на вибір: спиши речення про рис або хліб. Знайди форми слова рис або хліб та познач у них закінчення.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Вправа 20. Прочитай і спиши прислів'я та приказки. Знайди в реченнях форми слова верба. Виділи в них закінчення.

Слайд 15. «Щоденні – 5» Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 16-17. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні