Каталог матеріалів

Урок №2 з геометрії для 7 класу. А. Мерзляк. М. Якір. - Відрізок і його довжина.

Безкоштовно

«____»___________20___ року

Конспект уроку геометрії за підручником «Геометрія 7 клас » для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк, М. Якір)

Урок № 2. Відрізок і його довжина.

Мета: засвоєння основних понять: «відрізок», «відстань між точками»; відпрацювати навички вимірювання відрізків; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють вимірювати відрізки та виконувати розрахунки довжини відрізка поділеного на відповідні частини.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 9-15. Теоретичний матеріал з теми. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 16-17. Рухлива вправа.

Слайд 18 - 26. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 3 рівня складності: № 21, 23, 24, 25, 27, 28, 30, 35.

Слайд 27 . Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28-31. Завдання підготовки до НМТ. №1. Точка В належить відрізку АС. Визначте відстань між серединами відрізків АВ і ВС, якщо АВ=10 см, ВС=5,2 см.

№2. Відрізок, довжина якого дорівнює 60 см, розділений точками на чотири рівні відрізки. Визначте відстань між серединами отриманих крайніх відрізків?

 Слайд 32. Завдання підвищеної складності:

Розділіть трикутник двома прямими на:

1) два трикутники й один чотирикутник;

2) два трикутники, один чотирикутник і один п’ятикутник.

Слайд 33. Життєва математика.

На хімічному комбінаті, де у великій кількості є отруйні й небезпечні для життя речовини, унаслідок аварії стався витік хлору. У безвітряну погоду хлор стелиться по землі. Поширюючись, він займає ділянку поверхні у формі круга. 1) Обчисліть площу зараженої території, якщо відстань від місця витоку хлору до межі по радіусу 200 м. 2) Обчисліть, якої довжини мотузка знадобиться для огородження зараженої зони.

Підсумок

Слайд 34. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні