Каталог матеріалів

Урок №2 для 7 класу з історії України за А. Галімов, О. Гісем, О. Мартинюк - Слов’янство у V-VII ст.

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку історії України з використанням навчального посібника «Історія України» (підручник для 7 класу Акім ГАЛІМОВ, Олександр ГІСЕМ, Олександр МАРТИНЮК

Урок №02. Слов’янство у V-VII ст.

Мета: сформувати в учнів уявлення про особливості життя та розвитку слов’янських племен у V–VII ст.; з’ясувати причини і напрями великого розселення слов’ян, охарактеризувати їхнє господарство, суспільний устрій, вірування та звичаї; розвивати вміння працювати з історичними джерелами та формувати хронологічні й причинно-наслідкові зв’язки.

Очікувані результати. Після цього уроку учні зможуть: називати хронологічні межі Великого розселення слов’янства; розуміти та пояснювати значення понять і термінів: «Велике розселення слов’янства», «воєнна демократія», «князь», «дружина», «підсічно-вогневе землеробство», «язичництво»; показувати на історичній карті основні напрямки Великого розселення слов’янства; встановлювати віддаленість і тривалість подій; визначати тяглість історичних процесів у період Великого розселення слов’янства, переселення слов’ян на Балкани; характеризувати виклики, що стояли перед людиною, людськими спільнотами в різних природних середовищах того часу; соціальну організацію та господарське життя людей періоду Великого розселення слов’янства; висловлювати власну думку щодо значення для подальшого розвитку регіону Великого розселення слов’янства; виникнення передумов для державності в давніх слов’ян як результату їхнього розселення, господарського й культурного розвитку.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Вправа «Крісло автора».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Розповідь вчителя

Слайд 5. Фронтальна бесіда.

Слайд 6. Розповідь вчителя.

Слайд 7. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 8. Робота з підручником

Слайд 9. Робота з історичним джерелом. Робота в парах.

Слайд 10. Робота з картою.

Слайд 11. Метод «Уявний мікрофон».

Слайд 12. Розповідь вчителя.

Слайд 13-14. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 15. Розповідь вчителя.

Слайд 16. Робота зі схемою. Робота в парах.

Слайд 17. Розповідь вчителя.

Слайд 18. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 19-20. Робота з історичним джерелом. Робота в парах.

Слайд 21. Розповідь вчителя.

Слайд 22. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 23. Розповідь вчителя.

Слайд 24. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 25. Розповідь вчителя.

Слайд 26. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 27. Письмове завдання

Слайд 28. Розповідь вчителя.

Слайд 29. Робота з термінами і поняттями.

Слайд 30. Гімнастика для очей.

Слайд 31. Метод «Синтез думок».

Слайд 32. Практичне завдання. Тестове завдання.

Слайд 33. Практичне завдання. Анаграма.

Слайд 34. Робота з картою.

Слайд 35. Хронологічна задача.

Слайд 36. Метод «Шість капелюхів».

Слайд 37. Творче завдання. Робота в групах

Слайд 38. Вправа «Крісло автора».

Слайд 39. Online завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 40-42. Фронтальне опитування

Слайд 42. Online завдання

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні