Каталог матеріалів

Урок №2 для 3 класу з дизайну і технологій за Гільберг Т.Г., Тарнавською С.С., Павич Н.М. - Правила безпечної поведінки. Створюємо знак безпечної поведінки.

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект до уроку дизайн та технології з використанням навчального посібника «Я досліджую світ. (Дизайн та технології)» для 3 класу. Авторів: Гільберг Т.Г., Тарнавська С.С., Грубіян Л.В., Павич Н.М. (2025 року)

 

 

Урок №2. Правила безпечної поведінки. Створюємо знак безпечної поведінки.

Мета: ознайомити учнів з особливостями знаків безпеки та їх роллю у збереженні життя й здоров’я людини; навчити створювати власний знак безпечної поведінки у техніці аплікації, використовуючи форму, колір і символ як засіб вираження; сформувати ключові компетентності у сфері безпечної поведінки, естетичного сприйняття та проєктно-технологічної діяльності; розвивати навички креативності, відповідальності, охайності та вміння працювати за інструкційною карткою; виховувати уважність, дисципліну та повагу до правил безпеки в різних сферах життя.

Очікувані результати: учні ознайомлені з основними правилами безпечної поведінки в школі, вдома та на вулиці; усвідомлюють важливість дотримання цих правил у повсякденному житті; вміють визначати небезпечні ситуації та знаходити шляхи їх уникнення; створюють власний знак безпечної поведінки з використанням паперу, кольорових матеріалів і підручних засобів; розвивають уміння узагальнювати інформацію, мислити образно та символічно; дотримуються охайності й правил безпечної роботи з інструментами; формують відповідальне ставлення до безпеки власної та інших.

Обладнання для учнів: кольоровий папір, картон, клей ПВА, ножиці.

Обладнання для вчителя: зразок готового виробу, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Слайд 3. Емоційне налаштування.

Слайд 4. Загальні правила безпеки на уроках дизайну і технологій.

Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Слайд 5-7. Робота над ребусом.

Слайд 8. Міркуємо.

Слайд 9. Повідомлення теми.

Слайд 10. Асоціативний ряд.

Слайд 11-15. Гра «Що за знак?».

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Засвоєння нових знань.

Слайд 17-22. Цікаво знати.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Практична діяльність учнів.

Слайд 24. Етапи створення виробу.

Слайд 25. Інструктаж. Правила роботи із ножицями.

Слайд 26. Інструктаж. Правила роботи із клеєм.

Слайд 27. Практична робота.

Слайд 28. Відеоінструкція.

Демонстрація виробів.

Слайд 29. Виставка робіт (фотосесія).

Підсумок. Рефлексія.

Слайд 30-31. Вправа «Мікрофон».

Слайд 32. Домашня робота.

Слайд 33. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні