Каталог матеріалів

Урок №2 для 8 класу з мистецтва за Л. Кондратовою - Античний стиль

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Кондратова»

Урок №02. Таємниці мистецтва Стародавнього Єгипту

Мета: виховання в учнів емоційно-ціннісного ставлення до мистецтва та дійсності, розвиток мистецьких художніх інтересів, естетичних потреб; формування системи мистецької грамотності, яка відображає видову, жанрову, стильову специфіку і взаємодію мистецтв; розвиток умінь сприймання, інтерпретації та оцінювання творів мистецтва й художніх явищ; стимулювання здатності учнів до художньо-творчого самовираження в мистецькій діяльності, до здійснення мистецької комунікації; розвиток художніх мистецьких здібностей, креативного мислення, творчого потенціалу; формування потреби в естетизації середовища та готовності до участі в соціокультурному житті.

Очікувані результати: Знайомий із характерними особливостями, етапами розвитку, видами, найбільшими досягненнями стилю античного мистецтва.

Розпізнає і описує елементи художньої мови творів образотворчого мистецтва: Афінський Акрополь. V ст. до н. е. Греція, Одеон Ірода Аттичного. II ст. Афіни, Давньогрецька амфора. VI ст. до н. е., Колізей. I ст. Рим, Золоті сережки. VI ст. до н. е., Венера Мілоська. II ст. до н. е., Парфенон – храм Афіни Парфенос. V ст. до н. е., Храм богині Гери в Пестумі. V ст. до н. е., Храм Ерехтейон. V ст. до н. е., Храм Ніки Аптерос. V ст. до н. е., Колона Траяна. II ст. Рим, Тріумфальна арка Тита. I ст. Рим, Пантеон. ІІ ст. Рим, Давньоримський акведук у м. Сеговія. І ст. Іспанія, Давньоримська терма в м. Бат. І ст. Великобританія, Пропілей. V ст. до н.е. Афінський Акрополь.

Відчуває й описує музичні твори: уривок із cимфонії № 9 (І част.) Л. ван Бетховена.

Створює ескіз капітелів ордерів, давньогрецького палацу.

Виконує пісню «Непереможна Україна» (музика та аранжування В. Будейчука, слова І. Зінковської).

Обладнання: мультимедійний комплект, простий олівець

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4-5. Слово вчителя

Слайд6. Проведіть дослідження.

Слайд7-17. Слово вчителя

Слайд18. Перегляньте відео та ознайомтеся з особливостями античної архітектури.

Слайд19-20. Розгляньте ілюстрації.

Слайд21. Обговоріть.

Слайд22. Пригадайте, яке мистецтво називають архітектурою і на які види його поділяють, перейшовши за посиланням.

Слайд23-28. Слово вчителя

Слайд29. Розгляньте ілюстрації.

Слайд30-35. Слово вчителя

Слайд36. Дізнайтеся про особливості містобудування у Стародавній Греції, зазирнувши в електронний додаток.

Слайд37-52. Слово вчителя

Слайд53. Перегляньте відео про Афінський Акрополь.

Слайд54. Роздивіться ілюстрацію. Охарактеризуйте зображену архітектурну споруду, даючи відповіді на запитання. 

Слайд55. Послухайте уривок із симфонії № 9 (І част.) Л. ван Бетховена.

Слайд56. Обговоріть.

Слайд57. Гімнастика для очей

Практична діяльність учнів

Слайд58. Виконайте пісню «Непереможна Україна» (музика та аранжування В. Будейчука, слова І. Зінковської) та присвятіть її воїнам.

Слайд59. Створіть олівцем ескіз за вибором: а) капітель доричного ордера; б) капітель іонічного ордера; в) капітель коринфського ордера.

Слайд60. Послідовність виконання

Слайд61. Продемонструйте власні роботи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд62. Узагальнюємо, аргументуємо, систематизуємо

Слайд63. У вільний час

Підсумок

Рефлексія

Слайд64. Оцініть роботу за допомогою фразеологізмів

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні