Каталог матеріалів

Урок №19 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Діалектні й просторічні слова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 19.

Тема. Діалектні й просторічні слова.

Мета: ознайомити із діалектною та просторічною лексикою, вчити розрізняти види лексики; удосконалювати навички добирати слова відповідно до контексту; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове); обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця називає діалектизми та просторіччя, розрізняє ці види лексики; добирає слова відповідно до контексту; працює в команді; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення, толерантно реагує, використовуючи формули мовного етикету, етично висловлює власне ставлення до почутого в усній та письмовій формі.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайди 4-7. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 9. Питання – відповідь.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Спостереження за мовним матеріалом.

Слайди 12-13. Запам’ятай.

Слайди 14-15. Установіть відповідність.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Прочитайте речення та знайдіть діалектизми. Доберіть до них літературні відповідники (за потреби скористайтеся довідкою).

Слайд 20. Перевір себе.

Слайд 21. Запам’ятай.

Слайд 22. Відредагуйте речення, замінивши просторічні слова на загальновживані.

Слайд 23. Перевір себе.

Слайд 24. Випишіть просторічні слова. 3 перших букв виписаних слів складіть ім’я київського князя.

Закріплення вивченого

Слайди 25-30. Робота в групах. Гра «У кого найкраща пам'ять».

Слайд 31. Питання – відповідь.

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 33. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні