Каталог матеріалів

Урок №18 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Масол - Зустріч із театром

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л.М. Масол, О.В. Гайдамака, О.М. Колотило»

Урок №18. Зустріч із театром

Театр. Актор. Правила поведінки в театрі.

СКМ: М. Равель. Балет «Дитя та чари» (відеофрагмент).

ХТД: Українська народна пісня «Два півники» (виконання в ролях, з ритмічним супроводом – барабан, трикутник, бубон). Інсценізація змісту віршів.

Мета: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з театром; розвивати творчі здібності та емоційну чутливість, здатність бачити себе очима однолітків, навички співпраці, поваги до іншого, впевненість у собі, збагачувати активне мовлення учнів новими словами; формувати вміння творчо опрацювати та інсценізувати вірші; сприяти дотриманню правил поведінки у театрі; виховувати естетичний смак учнів.

Очікувані результати: здобувач освіти уважно переглядає (від початку до закінчення) фрагмент твору театрального мистецтва, пояснює особливості театру (музичного, драматичного) як виду мистецтва; називає правила поведінки в театрі; відтворює ритм мелодії пісні, співає пісню у відповідному характері, дотримуючись співацької постави; виявляє бажання виконати роль одного з персонажів пісні (вірша).

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан)

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд3. Дайте відповіді на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Запам’ятайте.

Слайд5-7. Бесіда «Зустріч із театром»

Слайд8. Перегляньте: Моріс Равель. Балет «Дитя та чари».

Слайд9. Дайте відповіді на запитання.

Слайд10-15. Запам’ятайте правила поведінки в театрі.

Слайд16. Фізкультхвилинка.

Слайд17. Запам’ятайте правила поведінки в театрі.

Слайд18. Розучуємо текст пісні «Два півники».

Слайд19. Виконайте разом з друзями пісню в ролях. Створіть музичний супровід.

Слайд20. Гімнастика для очей.

Слайд21-22. Зіграйте разом з друзями ролі лисички, півника, вовчика та зайчика за віршами Ігоря Січовика.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Підсумуємо.

Підсумок

Рефлексія

Слайд24. Рефлексія «5 пальців»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні