Каталог матеріалів

Урок №18 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Числові вирази і рівності. Числові нерівності. Розв’язування вправ на порівняння натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 18. Числові вирази і рівності. Числові нерівності. Розв’язування вправ на порівняння натуральних чисел.

Мета: сформувати поняття порівняння двох чисел, поняття нерівності та домогтися засвоєння правила порівняння багатоцифрових чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні знають правила та вільно здійснюють порівняння багатоцифрових чисел; наводять приклади, застосовують правила порівняння на практиці.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Історичний екскурс.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-11. Основні поняття про порівняння чисел.

Слайд 12. Математична розминка. Гра «Робимо сік».

Слайд 13-14. Рухлива вправа.

Слайд 15-16. Усні вправи. Завдання на роз’яснення правил порівняння натуральних чисел.

Слайд 17-26. Завдання 1-4 рівня складності. Робота з підручником №146, 168, 175, 179.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Завдання 1. Запишіть усі натуральні числа, які:

а) більші від 563, але менші за 570;

б) більші від 129, але менші за 135.

Слайд 29. Завдання 2. Між якими двома найближчими натуральними числами міститься відповідне число?

Слайд 30. Завдання. Яку цифру треба записати в комірку, щоб утворилася правильна нерівність?

Слайд 31. Індивідуальна робота. Вправи на логіку. Завдання: якщо від двоцифрового числа відняти 3, то різниця по­ділиться на 3. Якщо до цього числа додати 4, то сума ділиться на 4. Якщо від цього ж числа відняти 5, то і ця різниця теж ділиться на 5. Знайди найменше таке число. Чи можна твердити, що шукане число ділиться на 15?

6. Підсумок

Слайд 32. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 33. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 34. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні