Каталог матеріалів

Урок №18-19 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Чи можна все чути за допомогою вух.

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________.20___ року

Урок№18-19. Чи можна все чути за допомогою вух.

Мета: розширити уявлення учнів про орган слуху та прилади, що допомагають розпізнавати недоступні звуки; формувати вміння встановлювати взаємозв’язки між усіма органами людини; формувати санітарно-гігієнічні навички та бережливе ставлення до вух; виховувати допитливість, пізнавальний інтерес до власного організму, прагнення берегти власне здоров’я. 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

 Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Коли людині важко почути та зрозуміти звуки?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Розгляньте малюнки, скажіть, які прилади допомагають людині краще почути? Назвіть їх. Який прилад зайвий?

Слайд5. Чи всі люди дуже добре чують?

Слайд6. Чи знаєте ви… Людина, яка погано чує, може спілкуватися з іншими за допомогою мови жестів. У ній букви та окремі слова позначають певними жестами.

Слайд7-12. Розглянь малюнки. Спробуйте поспілкуватися, використовуючи мову жестів.

Слайд13-14. Розгляньте малюнки та складіть поради, як потрібно берегти слух.

Слайд15. Чи знаєте ви, які продукти допомагають зберегти слух.

Слайд16. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. Розглянь малюнок, який прилад допоможе лікарю визначити хворобу.

Слайд18-21. Послухайте звуки та відгадайте пташку.

Слайд22. Який орган чуття допоміг вам почути звуки?

Підсумок

 Слайд23. Висновок. Слух потрібно берегти. Обережно чистити вуха неглибоко всередині. Не встромляти у вуха предмети. У холодну пору року носити головний убір.

 У разі потреби вчасно звертатися до лікаря. Люди, які погано чують, користуються слуховим апаратом і спілкуються мовою жестів.

Рефлексія