Каталог матеріалів

Урок №17 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ на порівняння натуральних чисел

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 17. Розв’язування вправ на порівняння натуральних чисел.

Мета: закріпити поняття порівняння двох чисел, поняття нерівності та домогтися засвоєння правила порівняння багатоцифрових чисел на практиці; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні знають правила та вільно здійснюють порівняння багатоцифрових чисел; наводять приклади, застосовують правила порівняння на практиці.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 5. Математична розминка. Гра «Так чи ні?».

Слайд 6 -7. Математичний диктант.

Слайд 8-9. Рухлива вправа.

Слайд 10. Усна вправа. Порівняти числа.

Слайд 11. Порівняти числа, у запису яких стерли кілька цифр і замінили їх на зірочки. Завдання 2 рівня складності.

Слайд 12-14 . Робота з підручником. Завдання 3 рівня складності №167, 169, 171.

Слайд 15- 17. Робота з підручником. Завдання 4 рівня складності №173, 174, 175.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Завдання: порівняти значення виразів:

1) 254 -36 + 36 і (102 + 35) ∙ 2;

2) 200 : 20 - 2 і (278 - 222) : 7.

Слайд 20. Завдання: замість зірочки поставте «>», «<» або «=».

1) 78 909 * 87 000; 2) 919 371 * 993 019;

3) 455 503 * 453 503 ; 4) 330 982 * 329 998;

5) 2 705 109 * 2 715 101; 6) 142 307 * 140 938.

Слайд 21. Завдання: порівняйте та запишіть відповідь за допомогою знака

 «<» , «>» або «=».

1) 345 км 23 см чи 34 999м; 2) 10 100 см чи 1010 дм;

3) 4 т 34 ц 5 кг чи 4317 ц; 4) 203 кг 300 г чи 99 999 г.

Слайд 22. Завдання. Замініть зірочки цифрами, щоб отримати правильну нерівність:

1) 7 *3* > 74** 2) **41 < ***4.

Слайд 23. Індивідуальна робота. Вправи на логіку. Завдання: У коробці лежать олівці: 7 червоних і 5 синіх. Сліпий кіт Базиліо бере з неї олівці і малює однокольорові монетки. Скільки треба взяти коту олівців, щоб серед намальованих монеток було не менше двох червоних і не менше трьох синіх?

Слайд 24. Вправи на логіку. Завдання: запишіть число 1000, використовуючи шість трійок та знаки арифметичних дій.

Підсумок

Слайд 25. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 26. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 27. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні