Каталог матеріалів

Урок №17 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Наголошуй правильно слова

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 17

Тема: Наголошуй правильно слова

Мета: учити правильно ставити наголос у словах читання, завдання, запитання, помилка, помилки; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську, компетентність у природничих науках; виховувати любов до природи рідного краю.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє ставити наголос у словах читання, завдання, запитання, помилка, помилки; удосконалює навички звуко-буквеного аналізу; розвиває критичне мислення, увагу, спостережливість, усне й писемне мовлення; формує компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську, компетентність у природничих науках; виховує любов до природи рідного краю.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 9. Диктант. Словникові слова.

Слайд 10. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 11. Пригадай вивчене. Прочитай сполучення слів. Постав наголос у виділених словах.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 13. Вправа 1. Допоможи Щебетунчикові поставити наголоси у словах. Перевір себе за словником.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 15. Проведи дослідження.

Слайд 16. Перевір себе за правилом.

Слайд 17-18. Вправа 2. Встав пропущені в тексті слова. Знайди їх у словнику вгорі сторінки. Запишіть текст. Постав наголос у вставлених словах.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20-21. Вправа 3. Прочитай вислови. Поясни, як їх розумієте. Запиши в зошиті той вислів, який тобі більше сподобався.

Слайд 22. Вправа 4-5. Розгадай ребуси Родзинки. Запиши слова-відгадки. Постав наголос. Склади речення з кожним словом-відгадкою і запиши в зошиті.

Слайд 23. Вправа 6. Прочитай вірш Галини Малик. Допоможи хлопчикові Віті виправити помилки — запиши пропущені слова. Постав у них наголос.

Слайд 24. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 25. Творче домашнє завдання.

Слайд 26-27. Вправа 7. Родзинка хоче дати Віті дві поради. Допоможи скласти їх із поданих слів. Запиши поради в зошиті.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Рюкзачок».

 

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні