Каталог матеріалів

Урок №16 з курсу "Я досліджую світ" для 3 класу за Н. Будною - Вчимося бути толерантними

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №16. Вчимося бути толерантним

Мета: дати учням розуміння поняття толерантності: визначити, що таке толерантність, обговорити важливість толерантності в сучасному суспільстві, навчити учнів ставати на місце іншої людини, розвинути вміння розуміти і поважати відмінності інших, відпрацювати вміння спілкуватися з людьми різних культур, національностей, релігійних переконань тощо, навчити ефективно вирішувати конфлікти, що можуть виникати через непорозуміння або стереотипи, підвищити усвідомлення про те, як толерантність сприяє миру та гармонії у суспільстві, показати, як толерантність впливає на створення дружнього і підтримуючого середовища, навчити учнів критично оцінювати свої переконання та поведінку щодо інших, сприяти формуванню усвідомленого та зваженого підходу до різних поглядів та культур.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Поясни вислів

Слайд6. Побесідуймо..

Слайд7. Словникова робота.

Слайд8. Чим люди відрізняються один від одного? Доповни перелік.

Слайд9. Запам’ятай.

Слайд10. Перегляд відео.

Слайд11. Вправа «Трибуна думок»

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13. Фізкультхвилинка.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Діти з особливими потребами.

Слайд16-18. Під час спілкування з людьми, які мають різні порушення здоров’я, варто дотримуватися таких порад:

Слайд19. Робота в підручнику.

Слайд20. Обговорення прочитаного.

Слайд21-23. Змоделюйте описані ситуації.

Слайд24. Щоб налагодити рівноправні дружні стосунки з дітьми, котрі мають особливі потреби, дотримуйся певних правил:

Слайд25. Слово вчителя.

Слайд26. Стіві Вандер.

Слайд27. Олена Юрковська.

Слайд28. Крісті Браун.

Слайд29-31. Відомі українські параолімпійці.

Слайд32. Вправа «Незакінчене речення»

Слайд33. Online завдання.

Слайд34. Обери риси, якими володіють толерантні люди.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд35. Домашнє завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні