Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ на порівняння натуральних чисел

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 16. Порівняння натуральних чисел. Числові нерівності.

Мета: закріпити поняття порівняння двох чисел, поняття нерівності та домогтися засвоєння правила порівняння багатоцифрових чисел на практиці; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні знають правила та вільно здійснюють порівняння багатоцифрових чисел; наводять приклади, застосовують правила порівняння на практиці.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Цікавинки математики.

Слайд 6. Математична розминка.

Слайд 7. Обчисли усно.

Слайд 8-9. Математичний диктант.

Слайд 10-11. Рухлива вправа.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 12. Усно. Завдання на порівняння натуральних чисел.

Слайд 13. Завдання на знаходження цифри, якою можна замінити зірочку, щоб утворилася правильна нерівність.

Слайд 14-19. Робота з підручником. Завдання 3 рівня складності. Всі типи завдань та їх розв’язки на порівняння чисел: №154, 156, 160, 162, 164, 165.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 21. Завдання на закріплення теми:

 Замість зірочки поставити «>», «<» або «=»:

1) 8713 * 87 131; 2) 99 371 * 9 999;

3) 403 * 373; 4) 52 982 * 522 928;

5) 5 725 101 * 5 725 111; 6) 402 3070 * 402 370.

Слайд 22. Завдання: порівняти та записати відповідь:

1) 25 км чи 25020 м; 2) 101 см чи 10 дм;

3) 40 т 2 ц 7 кг чи 4017 ц; 4) 73 кг 300 г чи 7399 г.

Слайд 23. Завдання: порівняти числа, у запису яких стерли кілька цифр і замінили їх на зірочки:

17*** і 18**; 2) ** *4* і ***4; 3) 1* 9** і 10 1**; 4) 1* 5** і 19 4**.

Слайд 24. Обчислити значення виразу та порівняти, якщо a = 37:

1369 : a + 8 ∙245 і 24 ∙ а + 1072 - а .

Слайд 25. Завдання підвищеної складності. Задача: антарктична експедиція українських вчених з Києва вирушила 27 лютого о 15 год, а на станцію «Академік Вернадський» прибула 3 березня о 10 год. Скільки годин експедиція була в дорозі?

Слайд 25. Завдання на логіку. Необхідно дописати два числа у заданих рядах чисел, яких не дописав попередній учень, якщо числа в ряду дібрані за певним правилом. Обґрунтувати, чому саме ці числа можна записати?

Підсумок

Слайд 27. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 28. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 29. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні