Каталог матеріалів

Урок №16 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Перевіряємо свої досягнення за розділом «Узагальнюємо і систематизуємо вивчене у 3 класі»

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 16. Перевіряємо свої досягнення за розділом «Узагальнюємо і систематизуємо вивчене у 3 класі»

Мета: узагальнити й систематизувати знання та уміння, вивченого у 3 класі. актуалізувати і узагальнити навчальний зміст щодо нумерації трицифрових чисел, арифметичних дій додавання і віднімання, множення та ділення, прийомів усних обчислень та письмового додавання та віднімання трицифрових чисел; про залежність результатів арифметичних дій від зміни одного з компонентів та застосовують їх для полегшення обчислень в окремих випадках; узагальнити математичні структури та способи розв’язування задач на знаходження суми, різницеве чи кратне порівняння двох добутків або часток та обернені до них; задачі на знаходження четвертого пропорційного, на подвійне зведення до одиниці та на спільну роботу. Вдосконалювати обчислювальні навички позатабличного множення та ділення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3. Рухлива вправа для очей

Слайд 4-5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6-7. Завдання 1. Із поданих чисел вибери «сусідів» чисел 400, 709, 301.

Слайд 8-9. Завдання 2. Склади істинні твердження. Щоб одержати 500, треба…

Слайд 10-11. Завдання 3. Знайди значення виразів. Розташуй результати в порядку зростання.

Слайд 12-13. Завдання 4. Вибери числа, які можуть бути остачею при діленні...

Слайд 14. Завдання 5. Розв'яжи задачу.

Слайд 15-16. Завдання 6. За рисунками склади задачі на знаходження частини від числа. Розв’яжи одержані задачі.

Слайд 17. Фізкультхвилинка

Слайд 18. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 19. Завдання 2. Дано цифри 1, 4, 5. Запиши цифри так, щоб у записі числа вони не повторювалися.

Слайд 20. Завдання 3. Знайди значення часток способом добору.

Слайд 21. Завдання 4. Виконай ділення з остачею, перевір результати.

Слайд 22-23. Завдання 5. Склади рівняння за текстом і розв’яжи їх.

Слайд 24. Завдання 6. Запиши у «віконцях» відповідні цифри.

Слайд 25. Завдання 7. Запиши, яку частину кожної фігури зафарбовано.

Слайд 26-27. Завдання 8. Згадай відповідні правила та знайди:

Слайд 28. Завдання 9. Накресли квадрат, периметр якого дорівнює 20 см.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні