Каталог матеріалів

Урок №16 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа різними способами

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок № 16

Тема. Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа різними способами

Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд; актуалізувати прийоми порозрядного додавання й віднімання та прийоми обчислення частинами; вчити знаходити суми і різниці двоцифрових чисел двома способами; формувати вміння розв’язувати задачі та виконувати дії з величинами, порівнювати вираз і число.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє додавати і віднімати числа без переходу через розряд; знає прийоми порозрядного додавання й віднімання та прийоми обчислення частинами; вміє знаходити суми і різниці двоцифрових чисел двома способами; розв’язувати задачі та виконувати дії з величинами, порівнювати вираз і число.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 5-6. Вправа «Знайди число, що заховалося».

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

Слайд 8. Вправа «Число дня».

Слайд 9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Актуалізація знань про арифметичні дії додавання та віднімання; обчислювальних навичок додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд.

Слайд 11-12. Усне опитування.

Слайд 13. Геометрична хвилинка.

Слайд 14-15. Математичний диктант.

ІІІ. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого.

Практична робота з математичними матеріалами.

Слайд 16. Завдання 1. Проілюструй кружками-намистинками додавання і віднімання чисел 56 і 32 різними способами. Практична робота в парах.

Слайд 17-18. Завдання 2. Виконай обчислення за схемами з коментарем.

Слайд 19-20. Завдання 3. Обчисли за схемами, прокоментуй розв’язування.

Формування вміння додавати й віднімати числа частинами.

Слайд 21. Завдання 4. Знайди значення виразів частинами за схемами.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 5. Встав такі цифри, щоб утворились істинні рівності.

Слайд 24. Завдання 6. Микола пожартував, стерши з дошки знаки арифметичних дій. Віднови записи, прокоментуй свої дії.

Формування вміння обчислювати значення виразів із іменованими числами та порівнювати іменовані числа.

Слайд 25. Завдання 7. Виконай порівняння.

Формування вміння розв’язувати задачі.

Слайд 26-27. Завдання 8. Прочитай задачу. Перевір, чи правильно учениця виконала схему. Склади рівність, яка є розв’язанням задачі.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні