Каталог матеріалів

Урок №16 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок.

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

 

Урок №16. Повторення і систематизація навчального матеріалу за І семестр

Мета: Учні узагальнять знання за темами "Хімія. Перші кроки" та "Від хімічних елементів до хімічних сполук". Учні зможуть розрізняти та класифікувати складні та прості речовини. Учні зможуть записувати формули деяких простих та складних сполук. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій.

Очікувані результати: Учні зможуть відрізняти органічні сполуки від неорганічних. Учні зможуть розрізняти відмінності в будові простих і складних речовин. Учні зможуть класифікувати складні речовини. Учні навчаться самостійно знаходити, аналізувати та узагальнювати інформацію про хімічні процеси, ефективно використовувати різні джерела для вирішення конкретних задач. Формується інтерес до предмету хімії, розуміння її важливості для сучасного суспільства, а також позитивне ставлення до дослідницької діяльності та природничих наук. Учні зможуть конструктивно взаємодіяти з однокласниками та вчителем, аргументовано висловлювати свої думки та дискутувати на теми, пов’язані з хімією. Вони усвідомлять значення науки і техніки в сучасному світі, розуміючи, що знання про природу є результатом тривалої та систематичної наукової діяльності, зокрема експериментальної. У результаті формується всебічно розвинена особистість з чітким уявленням про значення хімії та природничих наук у повсякденному житті і розвитку суспільства.

 Обладнання: мультимедійний комплект, ножиці, дві широкі тарілки, блюдце, корок, аркуш паперу, крохмаль, вода, розчин йоду.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Сьогодні ми підсумуємо знання з хімії, які допомагають краще усвідомити, з чого складається навколишній світ і як він працює. Ви дізналися, що все довкола – від повітря, яким ми дихаємо, до води, яку п’ємо, – складається з речовин. Ми освоїли розрізнення хімічних елементів, їхніх символів та сполук, а також зрозуміли, як і чому речовини змінюються, впливаючи на природу та наше життя.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 4. Що вивчає хімія?

Слайд 5. Хімія – природнича наука

Слайд 6. Що таке речовина?

Слайд 7. Відео «Правила безпеки під час роботи в кабінеті хімії»

Слайд 8. Перша допомога при хімічних опіках

Слайд 9. Хімічний посуд найпростішого типу

Слайд 10. Хімічний посуд спеціального призначення

Слайд 11. Хімічний мірний посуд

Слайд 12. Хімічний порцеляновий посуд

Слайд 13. Інше хімічне приладдя

Слайд 14. Інше хімічне приладдя

Слайд 15. Будова полум’я

Слайд 16. Робота зі спиртівкою

Слайд 17. Ознайомлення з процесом нагрівання (пробірка)

Слайд 18. Вимірювання маси

Слайд 19. Вимірювання об’єму

Слайд 20. Меніск рідини

Слайд 21. Густина

Слайд 22. Правила проведення спостереження

Слайд 23. Гіпотеза

Слайд 24. Теорія

Слайд 25. Експеримент

Слайд 26. Еволюція дослідження атома

Слайд 27. Атом Нільса Бора

Слайд 28. Будова атому

Слайд 29. Будова атому

Слайд 30. Розмір атома

Слайд 31. Символи хімічних елементів

Слайд 32. Назви та символи хімічних елементів

Слайд 33. Структура Періодичної таблиці хімічних елементів

Слайд 34. Структура Періодичної таблиці хімічних елементів

Слайд 35. Прості речовини

Слайд 36. Прості речовини молекулярної будови

Слайд 37. Прості речовини немолекулярної (атомної) будови

Слайд 38. Робота в групах

Слайд 39. Робота в парі

Слайд 40. Назви хімічних елементів та їх простих речовин

Слайд 41. Назви хімічних елементів та їх простих речовин

Слайд 42. Робота на уроці

Слайд 43. Складні речовини

Слайд 44. Будова складних речовин

Слайд 45. Атомна будова

Слайд 46. Йонна будова

Слайд 47. Молекулярна будова

Слайд 48. Робота на уроці

Слайд 49. Хімічні формули

Слайд 50. Молекула води

Слайд 51. Молекулярна формула

Слайд 52. Якісний і кількісний склад речовини

Слайд 53. Робота в парі

Слайд 54. Робота в парі

Слайд 55. Робота в парі

Слайд 56. Поняття коефіцієнта

Слайд 57. Поняття коефіцієнта

Слайд 58. Прочитайте вголос формули:

Слайд 59. Хімічна природа нашого щастя

Слайд 60. Робота на уроці

Слайд 61. Робота в групах

Слайд 63. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні