Каталог матеріалів

Урок №16 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Пароніми

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №16. Пароніми

Мета: узагальнити знання учнів про пароніми; удосконалювати навички розрізняти пароніми у реченнях, текстах; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:  учень/учениця вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; порівнює та зіставляє слова, що належать до певних груп за вивченими ознаками; виокремлює та розрізняє значення паронімів; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; виявляє і виправляє помилки, допущені в тексті з урахуванням засвоєних мовних норм; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Гра «Добри антоніми».

Слайд 7. Поясніть омоніми. Складіть з ними речення.

Слайд 8. Актуалізація опорних знань.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Пригадайте.

Слайд 11. Прочитайте речення. Зверніть увагу на виділені пароніми. Чи близькі ці слова за звучанням?

Слайд 12-13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17-18. Розгляньте ілюстрації, прочитайте наведені біля них слова.

Слайд 19. Чому так? Поміркуйте, чому в першому реченні вжито слово військовий, а в другому - воєнний.

Слайд 20. Спишіть речення, добираючи з дужок потрібне слово. За потреби скористайтеся словником паронімів.

Слайд 21. Перевірте себе.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Чарівний кубик».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні