Каталог матеріалів

Урок №15 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Головні і другорядні члени речення. Розпізнаю головні і другорядні члени речення.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №15. Головні і другорядні члени речення. Розпізнаю головні і другорядні члени речення.

Мета: формувати поняття «члени речення», «головні члени», «підмет і присудок»; закріплювати вміння встановлювати зв'язок між словами у реченні; розвивати мовлення та спостережливість; розвивати усне і писемне мовлення, мислення, творчі здібності учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6 – 9. Розгляньте схему речення. Пригадайте, які члени речення є

його основою.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

Слайд 11. Прочитай вірш Марії Людкевич. Визнач тему тексту

Слайд 12. З кожного речення вірша випиши головні члени.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Прочитай вірш Володимира Ладижця. Визнач тему тексту.

Слайд 15. Запиши перше і друге речення. Підкресли головні та другорядні члени.

Слайд 16. Між членами першого речення встанови зв’язок за допомогою

питань.

Слайд 17. Прочитай це прислів’я і запиши його з пам’яті. Як ти його

розумієш?

Слайд 18. В записаному реченні підкресли головні та другорядні члени

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні