Каталог матеріалів

Урок №14 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Вивчаємо число і цифру 4.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.


Урок № 14

Тема. Вивчаємо число і цифру 4

Мета: актуалізувати вміння порівнювати предметні множини способом складання пар; формувати поняття про число 4; учити писати цифру 4; продовжувати формувати поняття про відношення рівності та нерівності; учити позначати їх знаками «=» і «≠»; ознайомити учнів зі способами утворення числа 4; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, товариськість.

 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє порівнювати множини способом складання пар; отримує поняття про число 4; вміє писати цифру 4; утворювати число 4 різними способами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

Слайд 4. Перевірте, чи правильно позначено цифрами кількість морквинок і кількість яблук.

Слайд 5-6. Порядкова лічба від 1 до 10 і від 10 до 1 (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Актуалізація опорних знань і способів дії.

1) Актуалізація поняття про числа 1 і 2.

Слайд 10-13. Завдання 1. Обведи множину, у якій 4 елементи, фіолетовим олівцем.

2) Хвилинка каліграфії.

Слайд 14. Завдання 2. Запишиіть наступне число; попереднє число.

Слайд 15. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії.

Формування поняття про число 4.

Слайд 16. Що ви бачите на малюнку? Скільки об'єктів кожного виду?

Визначення місця числа 4 у натуральному ряді. Способи одержання числа 4. Числовий промінь.

Слайд 17. Завдання 3. Визначіть місце числа 4 у натуральному ряді. Способи одержання числа 4. Числовий промінь.

Співвіднесення цифри та числа об’єктів.

Слайд 18-19. Завдання 4. З'єднай кожне число з відповідною кількістю точок на кісточках доміно. Намалюйте стільки трикутників, скільки вказує число.

Методика написання цифри 4.

Слайд 20. Методика написання цифри 4. Розгляньте друковану і рукописну цифру 4. З яких елементів вона складається? Пропишіть цифру 4 у повітрі.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 21. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 22. Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Визначте ознаку, що змінюється. Продовжіть послідовність. Яка фігура наступна?

Порівняння чисел.

Слайд 25-27. Завдання 5. Завдання 5. Запиши, скільки елементів у кожній множині. Порівняй їх кількість і постав відповідні знаки: =, ≠.

Формування поняття про склад числа 3 і 4.

Слайд 28. Завдання 6. Попрацюйте із геометричними фігурами. Дослідіть склад чисел 3 і 4. Заповни таблиці. Зафарбуйте кружки так, щоб показати склад чисел 3 і 4.

IІІ. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Закріплення поняття про ознаки предметів.

Слайд 29. Завдання 7. Розгляньте фігуру. Скільки в ній відрізків – сторін? Скільки точок – вершин? Що навколо вас нагадує цю фігуру?

Закріплення поняття про порівняння предметів за трьома ознаками: розмір, форма, колір.

Слайд 30-32. Завдання 8. Розбий множину на дві підмножини за трьома ознаками.

Слайд 33. Рухлива вправа.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 34. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 35. Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

Перегляд відео «Число і цифра 4. Склад числа 4» від Нової Школи.

Слайд 36. Перегляд відео «Число і цифра 4. Склад числа 4» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Виконання Online завдання.

Слайд 37. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 39. Рефлексія «Загадкові листи». Оберіть лист, який ви хочете відкрити.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні