Каталог матеріалів

Урок №14 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа частинами

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 14. Додаємо і віднімаємо двоцифрові числа частинами.

Мета: формувати обчислювальні навички додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд; актуалізувати навички додавання (віднімання) одноцифрового числа або круглого числа до (від) двоцифрового; закріпити прийом додавання й віднімання двоцифрових чисел частинами; порівняти прийоми порозрядного обчислення й обчислення частинами; формувати вміння визначати, про що можна дізнатися за певними числовими даними, вміння розв’язувати задачі.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Науковці різних країн визнали, що вміння обчислювати — одне з найважливіших у житті людини. А ми з вами на уроках докладаємо дуже багато зусиль, щоб навчитися швидко й правильно обчислювати. То що ж можна сказати про користь нашого навчання? Зараз ви зрозумієте, наскільки важливим буде наш урок. Сумлінна робота на уроці буде корисним «внеском» у ваше майбутнє. Тож до роботи!

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Математичний диктант.

Слайд 4-5. Усне опитування.

Слайд 6. Попрацюй із математичними матеріалами «Кружки-намистинки» (Методичний супровід, с.70)

Слайд 7. Виконай дії та встав відповідні числа.

Слайд 8. Рухлива хвилинка.

Слайд 9. Знайди значення виразів.

Слайд 10. Знайди значення першого виразу кожного стовпчика. Як це допоможе обчислити значення другого виразу? Закінчи розв’язання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 11. Закінчи та прокоментуй розв’язання. Що спільне в міркуваннях при додаванні та відніманні двоцифрових чисел частинами.

Слайд 12. Закінчи обчислення за схемами, прокоментуй свої дії. Порівняй два способи обчислення – порозрядно та частинами.

Слайд 13. Обчисли за схемами. Прокоментуй розв’язання.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. За умовою склали вирази. Про що дізнаємось, коли обчислимо значення виразів?

Слайд 16. Знайди значення виразів.

Слайд 17. Знайди значення першого виразу в кожному стовпчику. Як це обчислення допоможе знайти значення другого виразу?

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Прокоментуй розв’язування за схемами. Що спільне в міркуваннях при додаванні та відніманні двоцифрових чисел частинами?

Слайд 19. Розв’яжи задачу. Перевір правильність розв’язку.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Підсумок

Виконай інтерактивне завдання.

Пояснення завдань домашньої роботи

Слайд 21. Знайди значення виразів способом порозрядного додавання і віднімання.

Слайд 22. Обчисли за схемами.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні