Каталог матеріалів

Урок №138 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Повторення та узагальнення вивченого в 6 класі. Лексикологія. Фразеологія

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №138. Повторення та узагальнення вивченого в 6 класі. Лексикологія. Фразеологія

Мета: повторити основні поняття та терміни з лексикології та фразеології; узагальнити знання учнів про різні види лексики (неологізми, архаїзми, історизми, синоніми, антоніми) та їхні особливості; закріпити вміння розпізнавати та пояснювати значення фразеологізмів, правильно використовувати їх у мовленні; розвивати мовленнєву культуру та здатність до образного мислення через використання фразеологізмів у мовленні; виховувати прагнення до самовдосконалення у вивченні рідної мови; сприяти усвідомленню важливості збагачення власного словникового запасу для ефективного спілкування; формувати позитивне ставлення до навчання та прагнення до саморозвитку.

Очікувані результати: учень/учениця розпізнає та пояснює значення фразеологізмів; правильно використовує лексичні одиниці та фразеологізми у мовленні; образного мислить через використання фразеологізмів у мовленні; прагне до самовдосконалення у вивченні рідної мови; збагачує власний словниковий запас для ефективного спілкування.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-3.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 6. Пригадуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Відгадай загадку, добери синоніми до слова-відгадки.

Слайди 8-10. Гра «Добери синоніми».

Слайд 11. Прочитайте наведені слова та виберіть до них антоніми із запропонованих варіантів. Запишіть правильні відповіді.

Слайд 12. Прочитайте наведені речення та знайдіть у них неологізми. Поясніть значення цих слів.

Слайд 13. Творча майстерня.

Слайд 14. Приклад відповіді.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайди 16-17. Щоденні 5

Слайд 18. Прочитайте наведені слова і визначте, чи є вони історизмами чи архаїзмами. Поясніть, що означає кожне слово.

Слайд 19. Творча майстерня.

Слайд 20. Приклад відповіді.

Слайди 21-23. Установіть відповідність між частинами прислів’їв. Поясніть, як ви їх розумієте.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Online завдання.

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні