Каталог матеріалів

Урок №13 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Шукаю слова в словнику за алфавітом. Написання тексту з обґрунтуванням власної думки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

Урок № 13.  Шукаю слова в словнику за алфавітом.

 

Мета: вправляти учнів у роботі з навчальними словниками; повторити алфавіт; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Вправа «Пригадайте алфавіт, впишіть пропущені літери».

Слайд 4. Гра «Допоможи друзям». Запишіть імена за алфавітом.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку.

Слайд 6. Хвилинка каліграфії.

Слайд 7-8. Вправа «Словникові слова». Склади й запиши речення зі словом адреса.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 10. Вправа 1. Розглянь обкладинки словників. Прочитай і порівняй їх назви. Чим вони відрізняються?

Слайд 11. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 12. Словникова робота.

Слайд 13. Вправа 2. Розглянь фрагменти сторінок цих словників. Визнач, з якого словника кожна сторінка. Доведи свою думку.

Слайд 14-15. Вправа 3. Перевір за орфографічним словником, які букви пропущені в словах. Спиши слова, вставивши пропущені букви.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-19. Вправа 4. Спиши уривок з книжки «Прибулець із Сатурна», розкривши дужки. Перевір написання слів за орфографічним словником.

Слайд 20. Вправа 5. Розглянь обкладинки книжок. Прочитай їх назви. Як думаєш, про що йдеться в кожній із цих енциклопедій?

Слайд 21-22. Вправа 7. Яка енциклопедія тебе найбільше зацікавила? Поясни чому. Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO.

Слайд 24. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 25-27. Пояснення домашнього завдання. Вправа 7. Спиши уривок з твору Марії Чумарної. Перевір написання слів за орфографічним словником.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні