Каталог матеріалів

Урок №13 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 13. Досліджуємо задачі на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць

Мета: узагальнити й систематизувати знання математичних структур складених задач на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; вправлятися у застосуванні набутих обчислювальних навичок додавання й віднімання двоцифрових чисел із переходом через розряд; актуалізувати правила збільшення або зменшення числа на кілька одиниць; узагальнити й систематизувати уявлення про задачі на збільшення або зменшення числа на кілька одиниць, що містять просту задачу на знаходження суми, задачу на конкретний зміст дії множення; узагальнити уявлення учнів про те, що порядок та види простих задач визначають план розв’язування складеної задачі, шляхом зіставлення простої та складеної задач; дослідити вплив відмінностей на розв’язування задач; вправлятися у застосуванні набутих обчислювальних навичок та відповідних правил при знаходженні невідомого компонента арифметичних дій, обчисленні значень виразів на кілька дій, знаходженні значень виразу зі змінною; актуалізувати вміння замінювати суму однакових доданків добутком.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-6.  Математичний диктант. Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-10.  Усна лічба. Самостійне виконання завдання № 27. Зошит «Працюю самостійно» с. 8. Вибери варіант і знайди значення виразів.

Слайд 11-12.  Хвилинка каліграфії.

Слайд 13. Завдання 1. Добери опорну схему до задачі 1; задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? відмінне? Як їх відмінність вплине на розв’язання?

Слайд 14. Розв’яжи задачу 2.

Слайд 15-16. Завдання 1. Зістав задачу 3 із задачею 2. У чому їх відмінність? Як вона вплине на розв’язання задачі 3? Доповни схеми.

Слайд 17. Розв’яжи задачу 3.

Слайд 18-19. Завдання 1. Зміни запитання задачі 3 так, щоб вона розв’язувалася трьома діями. Розв’яжи задачу з новим запитанням.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21-23. Завдання 2. Добери опорну схему до задачі 1; задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? відмінне? Як їх відмінність вплине на розв’язання? Розв’яжи задачі.

Слайд 24. Завдання 3. Знайди невідомі компоненти арифметичних дій.

Слайд 25. Завдання 4. З’єднай вирази, які мають однакове значення.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Завдання 1. Добери короткий запис і схему до задачі 1; до задачі 2. Зістав задачі 1 і 2. Що в них спільне? Що відмінне? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 2? З яких простих задач складається задача 2?

Слайд 28. Завдання 1. Розв'яжи задачу 2.

Слайд 29-30. Завдання 1. Зістав задачі 2 і 3. Як треба змінити короткий запис задачі 2? У чому відмінність задач? Як ця відмінність вплине на розв’язання задачі 3? Поясни пошук розв’язування задачі 3 за схемою. Розв’яжи задачу 3.

Слайд 31-32. Завдання 2. Знайди значення виразів.

Слайд 33-34. Завдання 3. Знайди невідомий компонент або результат арифметичної дії.

Слайд 35. Рухлива вправа

Слайд 36-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 38. Домашні тренувальні вправи. 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні