Каталог матеріалів

Урок №129 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 31. Ризики віртуального спілкування

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №129. РЗМ 31. Ризики віртуального спілкування

Мета: ознайомити учнів з основними ризиками та небезпеками, пов'язаними з віртуальним спілкуванням; вивчити способи ідентифікації та уникнення цих ризиків; розвинути навички безпечної поведінки в Інтернеті; удосконалювати вміння аналізувати інформацію, отриману в Інтернеті; сприяти розвитку комунікативних навичок у контексті віртуального спілкування; формувати вміння захищати особисті дані та конфіденційну інформацію; виховувати відповідальне ставлення до власної безпеки та безпеки інших під час віртуального спілкування; формувати етичні норми поведінки в Інтернеті; підвищувати рівень обізнаності учнів про кібербулінг та способи його запобігання.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця знає основні ризики та небезпеки віртуального спілкування, способи захисту особистих даних та конфіденційної інформації в Інтернеті, методи ідентифікації фейкових акаунтів та небажаних контактів; розуміє важливість відповідальної поведінки у віртуальному середовищі, наслідки кібербулінгу та способи його запобігання, необхідність критичного підходу до інформації, отриманої в Інтернеті; визначає потенційні загрози під час віртуального спілкування; використовує засоби захисту від шкідливих програм та небажаного контенту; безпечно користується соціальними мережами та месенджерами, дотримуючись етичних норм; відповідально ставиться до власної безпеки в Інтернеті; аналізує ситуації та приймає обґрунтовані рішення щодо віртуального спілкування.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. У другий вівторок лютого міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день безпеки інтернету. Чому це так важливо? Зверніть увагу на «слова дня». Що вони означають? Чи є зв'язок між ними й темою уроку?

Слайд 9. Дайте відповіді на запитання.

Слайд 10. Розгляньте малюнки. Яку інформацію вони містять? Переформатуйте графічну інформацію в текстову. Підготуйте розповідь таким чином, щоб у ній була відповідь на запитання.

Слайд 11. Гімнастика для очей.

Слайд 12. Прочитайте речення. Визначте комунікативні наміри авторів. Яка думка вас переконала, а яка — здивувала? З яким висловленням ви не погоджуєтеся? Чому? Замініть виділені слова фразеологізмом.

Слайд 13. Розгляньте схему. Зважте всі ризики і зробіть висновки. Дайте розгорнуту відповідь на запитання.

Слайд 14. Прочитайте репліки. Уявіть, що вам такі надійшли в одному з чатів. Як ви будете на них реагувати?

Слайд 15. Прочитайте текст. Перекажіть його. Сформулюйте порушену проблему і своє ставлення до неї. Що означає «відповідати за свої вчинки»? Чи маєте ви таку звичку? Наскільки це важливо?

Слайд 16. Чи дотримано в тексті правил милозвучності? Відповідь підтвердіть прикладами. Поставте слова «мережа» й «інформація» в орудному відмінку. Поясніть написання виділених слів.

Закріплення вивченого

Слайд 17. Вправа «Мікрофон».

Слайд 18. Рефлексія «Ресторан».

Слайд 19. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні