Каталог матеріалів

Урок №127 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 30. Міжособистісне, групове й масове спілкування

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №127. РЗМ 30. Міжособистісне, групове й масове спілкування

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями та типами спілкування: міжособистісне, групове та масове спілкування; вивчити характеристики та відмінності між цими видами спілкування; розвивати комунікативні навички учнів, вміння вести конструктивний діалог та працювати в групах; покращити здатність аналізувати та критично оцінювати інформацію, отриману через різні канали масової комунікації; виховувати толерантність, повагу до думок інших, вміння слухати і розуміти співрозмовника; формувати відповідальне ставлення до власних слів та дій у процесі спілкування.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця визначає та пояснює різницю між міжособистісним, груповим та масовим спілкуванням; наводить приклади кожного виду спілкування з власного досвіду; ефективно комунікує в різних соціальних контекстах.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Запам’ятай.

Слайд 9. Розгляньте малюнки. Розпізнайте види спілкування за кількістю учасників. До якого виду ви найчастіше вдаєтеся? Чому?

Слайд 10. Згрупуйте приклади, розташувавши їх у такому порядку: 1) міжособистісне спілкування; 2) групове спілкування; 3) масове спілкування. Вибір обґрунтуйте.

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Запам’ятай.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Прочитайте можливі наміри спілкування. Визначте, який вид для цього доцільний.

Слайд 15. Перевір себе.

Слайд 16. Розгляньте запропоновані види спілкування. Визначте різницю в доборі слів, інтонації, темпу й тембру голосу, жестів і міміки.

Слайд 17. Прочитайте формули звертання й окремі фрази. У якій ситуації їх доцільно використовувати? Чому?

Слайд 18. Робота в групах. Здійсніть розподіл ролей (директор / директорка школи, завуч, класний керівник / класна керівниця, шестикласники / шестикласниці) для однієї з тем спілкування. Підготуйте сценарій та розіграйте.

Закріплення вивченого

Слайд 19. Вправа «Мікрофон».

Слайд 20. Рефлексія «Ресторан».

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні