Каталог матеріалів

Урок №121 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 27. Узагальнення вивченого про жанри мовлення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №121. Узагальнення вивченого про жанри мовлення

Мета: узагальнити та систематизувати знання про мовленнєві жанри; удосконалювати вміння працювати із тлумачним словником та створювати словникову статтю; розвивати навички усного діалогічного мовлення, переказування тексту та вдумливого читання, добору синонімів; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця працює із тлумачним словником та створює словникову статтю; складає діалог, переказує текст та виразно читає, добирає синоніми; розв’язує ситуаційні завдання, пов’язані із уживанням слів.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 6. Слово дня.

Слайд 7. Оберіть одне з поданих нижче запитань і підготуйте відповідь на нього. Проаналізуйте відповіді спільно.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 8. Чи вживаєте у своєму мовленні такі слова? Оберіть будь-які троє слів і створіть до них словникові статті. Здійсніть взаємоперевірку.

Слайд 9. Робота із тлумачним словником.

Слайди 10-11. Прочитайте текст. Перекажіть його так, як ви зрозуміли. Випишіть речення, у якому висловлено основну думку. Відреагуйте на ідеї автора кількома коментарями, висловивши в них своє ставлення.

Слайд 12. Поясніть написання префіксів у виділених словах. Поставте числівник 50 у родовому, давальному і орудному відмінках.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Творча майстерня.

Слайди 15-16. Прочитайте текст. Про що він? Що засмутило пані Монсен? Оцініть дії Анни. Як би ви відреагували на настрій бібліотекарки? Чи достатньо в цій ситуації слів утішання? Запропонуйте власний план дій.

Слайд 17. Доберіть синоніми до слів «бібліотека», «невдовзі», «ходити». Визначте ступінь порівняння виділеного прикметника. Чому автор уживає прикметник у такій формі?

Закріплення вивченого

Слайд 18. Вправа «Мікрофон».

Слайд 19. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 20. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні