Каталог матеріалів

Урок №12 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Вивчаємо число і цифру 2.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

Урок № 12

Тема. Вивчаємо число і цифру 2. Поняття «дорівнює», «не дорівнює»

Мета: актуалізувати вміння порівнювати предметні множини у спосіб складання пар; актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число 2; учити співвідносити число предметів і цифру; учити писати цифру 2; формувати поняття про відношення рівності та нерівності; учити позначати їх знаками «=» і «≠»; ознайомити учнів зі способами утворення числа 2; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, товариськість.

 

Очікувані результати: здобувач освіти отримує знання про поняття «більше», «менше», «стільки ж»; вміє співвідносити число предметів і цифру; вміє писати цифру 2; має поняття про відношення рівності та нерівності; вміє позначати їх знаками «=» і «≠»; вміє утворювати число 2 різними способами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація знань.

Слайд 4. Перевірте, чи правильно позначено цифрами кількість грибів і кількість яблук.

Слайд 5. Назвіть зображені на малюнку об'єкти одним словом. Порахуйте їх. Скільки чотирикутників? Скільки трикутників? Скільки кругів? За якою ознакою розбито фігури?

Слайд 6-7. Порядкова лічба від 1 до 10 і від 10 до 1 (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 9. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Основна частина. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Практична робота з математичними матеріалами.

Слайд 10. Завдання 1. Попрацюйте із числами та кружками.

Актуалізація поняття множини та вміння визначати кількість елементів множини.

Слайд 11-14. Завдання 2. Обведи множину, у якій 2 елементи, червоним олівцем.

Актуалізація вміння порівнювати предметні множини способом утворення пар.

Слайд 15-16. Завдання 3. Назви множини. У яких множинах елементів порівну? не порівну?

Актуалізація поняття «стільки ж».

Слайд 17-18. Завдання 4. Скільки мурашок сховалося у мурашнику? Скільки пташенят у гнізді?

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Формування поняття про число 2. Позначення числа 2 цифрою.

Слайд 19. Завдання 5. З'ясуй, скільки качок; гусей; жабок.

Слайд 20. Завдання 5. Позначення числа 2 цифрою. Числовий промінь.

Слайд 21. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 22. Графічні тренувальні вправи. Наведи та пропиши цифру 2.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

Слайд 24. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Що ви про них знаєте?

Співвіднесення цифри та числа об’єктів.

Слайд 25-26. Завдання 6. Познач числом кількість об'єктів.

Порівняння чисел.

Слайд 27-29. Завдання 7. Розглянь кожний малюнок. Запиши, скільки елементів у кожній множині. Яких плодів порівну? Яких плодів не порівну? Постав відповідні знаки: =, ≠. Яких плодів більше? яких менше?

Актуалізація знань про поняття «множина», «підмножина».

Слайд 30-32. Розглянь кожний малюнок. Назви множину. Розбий множину на підмножини за певною ознакою. Скільки елементів містить кожна підмножина?

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 33. Завдання 9. Визнач, що змінюється. Спробуй продовжити послідовність.

Слайд 34. Рухлива вправа.

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Методика написання цифри 2.

Слайд 35. Методика написання цифри 2. Розгляньте друковану і рукописну цифру 2. З яких елементів вона складається? Пропишіть цифру 2 у повітрі.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 36. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 37. Графічні тренувальні вправи. Наведи та пропиши цифру 2.

Перегляд відео «Число і цифра 2. Склад числа 2. Сусіди числа 2» від Нової Школи.

Слайд 38. Перегляд відео «Число і цифра 2. Склад числа 2. Сусіди числа 2» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Виконання Online завдання.

Слайд 39. Online завдання.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні