Каталог матеріалів

Урок №12 для 5 класу з математики за О. Істер - Натуральні числа. Число нуль. Цифри. Десятковий запис натуральних чисел.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 12. Розділ І. Натуральні числа і дії з ними. Геометричні фігури і величини. Натуральні числа. Число нуль. Цифри. Десятковий запис натуральних чисел.

Мета: повторити дії з числами; сформувати поняття натурального числа і числа нуль, умін­ня розпізнавати натуральні числа, наводити їх приклади; навчитися застосовувати властивості дій над числами, для спрощення обчислень; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють арифметичні обчислення за допомогою письмового додавання й віднімання; розпізнають натуральні числа і наводять приклади, застосовують властивості дій над числами з метою спрощення.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Аналіз діагностувальної роботи.

Слайд 4-8. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Історичний екскурс.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 8-14. Основні поняття про натуральні числа та їх властивості.

Слайд 15. Формування вмінь. Усне завдання.

Слайд 16-18. Завдання 1-3. Записати цифрами число.

Слайд 19. Приклад. Натуральне число у вигляді доданків

 

Слайд 20. Інтерактивне завдання.

Слайд 21. Завдання на закріплення прикладів розкладу натурального числа у вигляді доданків.

Слайд 22. Алфавіт римської числової системи.

Слайд 23. Завдання: записати за допомогою римської нумерації числа.

 Слайд 24. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 25. Самостійна робота. Завдання: Запиши числа у вигляді суми розрядних доданків та знайти число, яке записано у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 26. Завдання1. Від числа 370 157 послідовно віднімай розрядні доданки й називай отримані числа доти, доки не одержиш 300 000:

Завдання 2. Запиши число, яке:

1) на 5 менше від найменшого чотирицифрового числа;

2) на 3 більше за найбільше трицифрове число.

Слайд 27. Завдання. Написати трицифрове число, у якого цифра сотень у 3 рази більша за цифру десятків і на 4 менша від цифри одиниць.

Слайд 28. Індивідуальна робота. Вправи підвищеної складності.

Підсумок

Слайд 29-30. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 31. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні