Каталог матеріалів

Урок №11 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Вивчаємо число і цифру 1.

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

 

Урок № 11

Тема. Вивчаємо число і цифру 1

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику множини; актуалізувати поняття «більше», «менше», «стільки ж»; формувати поняття про число 1; учити співвідносити число предметів і цифру; учити писати цифру 1; формувати поняття про відношення рівності та нерівності; учити позначати їх знаками «=» і «≠»; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій (аналізу, синтезу, порівняння); виховувати старанність, дбайливе ставлення до природи.

Очікувані результати: здобувач освіти отримує знання про поняття «більше», «менше», «стільки ж»; вміє співвідносити число предметів і цифру; вміє писати цифру 1; має поняття про відношення рівності та нерівності; вміє позначати їх знаками «=» і «≠».

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, природнича.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація знань.

Слайд 4. Назвіть зображені на малюнку об'єкти одним словом. Порахуйте їх. Скільки чотирикутників? Скільки трикутників? Скільки кругів? За якою ознакою розбито фігури?

Слайд 5-6. Порядкова лічба від 1 до 10 і від 10 до 1 (лічба хором, по черзі «ланцюжком», індивідуально).

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7-9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 10. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Основна частина. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Практична робота з математичними матеріалами «Арифметичні штанги».

Слайд 11. Завдання 1. Попрацюйте з арифметичними штангами.

Актуалізація поняття множини та вміння визначати кількість елементів множини.

Слайд 12-15. Обведи множину, у якій 1 елемент, синім олівцем.

Актуалізація вміння порівнювати предметні множини способом утворення пар.

Слайд 16-19. Завдання 3. Назви множини. Що можна сказати про кількість фруктів зверху та знизу на кожному малюнку?

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

ІІІ. Формування нових знань і способів дії.

Формування поняття про число 1. Позначення числа 1 цифрою.

Слайд 21. Що ти бачиш на малюнку? Скільки об'єктів кожного виду?

Слайд 22. Завдання 4. Позначення числа 1 цифрою. Числовий промінь.

Слайд 23. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 24. Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

Співвіднесення цифри та числа об’єктів.

Слайд 25. Завдання 5. Перевір, чи правильно позначено цифрами кількість грибів і кількість яблук.

Порівняння чисел.

Слайд 26-28. Завдання 6. Скільки на кожному малюнку фігур зліва? справа? Де більше? де менше? де порівну?

Закріплення поняття «стільки ж».

Слайд 29-30. Завдання 7. Скільки грибів «сховалося» за листям?

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 31-32. Завдання 8. Здогадайся, скільки на кожному малюнку фігур справа.

Слайд 33. Рухлива вправа.

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Методика написання цифри 1.

Слайд 34. Методика написання цифри 1. Розгляньте друковану і рукописну цифру 1. З яких елементів вона складається?) Пропишіть цифру 1 у повітрі.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 35. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 36. Графічні тренувальні вправи. Наведіть та пропишіть цифри.

Перегляд відео «Число і цифра 1» від Нової Школи.

Слайд 37. Перегляд відео «Число і цифра 1» від Нової Школи. Натисніть на помаранчевий круг.

Слайд 38. Рухлива вправа.

Виконання Online завдання.

Слайд 39. Online завдання.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні