Каталог матеріалів

Урок №11 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про математичні вирази

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 11. Узагальнюємо знання про математичні вирази

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід учнів відносно математичних виразів: числових і виразів зі змінною; обчислення значень виразів. Вдосконалювати обчислювальні навички позатабличного множення та ділення – усна лічба . Актуалізувати знання про математичні вирази: числові і вирази зі змінною. Актуалізувати уміння застосовувати правила порядку виконання дій у числових виразах на кілька арифметичних дій та уміння знаходити значення виразів на кілька дій. Актуалізувати уміння порівнювати числові вирази способом обчислення їх значень . Актуалізувати розуміння залежності значення виразу зі змінною від числового значення змінної; уміння знаходити значення виразів зі змінною при заданому значенні змінної. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного; задачі на подвійне зведення до одиниці; на спільну роботу. Розвивати вміння працювати з даними. Продемонструвати застосування законів арифметичних дій додавання і множення; правил арифметичних дій віднімання і ділення у обчисленнях значень числових виразів. Вдосконалювати навички ділення з остачею, навички письмового додавання і віднімання.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Прочитай записи з назвами математичних виразів.

Слайд 11. Завдання 2. Згадай порядок виконання арифметичних дій і знайди значення виразів.

Слайд 12. Завдання 3. Які закони додавання і множення ти знаєш? З’ясуй, на основі яких законів або правил виконано перетворення математичних виразів. Закінчи обчислення.

Слайд 13. Завдання 4. Порівняй числові вирази.

Слайд 14. Завдання 5. Розбий вирази на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Значення яких виразів ти можеш знайти? Чому не можна знайти значення решти виразів?

Слайд 15. Завдання 6. Що ти знаєш про вирази зі змінною? Знайди значення кожного виразу зі змінною, якщо k = 6.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 7. Розв’яжи задачу, скориставшись вкладкою 4. Запиши розв’язання задачі виразом. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 19. Завдання 8. Зістав частки в кожному стовпчику. Чи допоможе знайдена неповна частка в першому виразі визначити неповну частку в другому? Виконай ділення з остачею. Перевір результати.

Слайд 20. Завдання 9. Виконай додавання і віднімання письмово. У яких випадках ти вмієш виконувати перевірку? Виконай її.

Слайд 21. Завдання 10. Обчисли зручним для тебе способом. Запиши результати.

Слайд 22. Завдання 11.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Завдання 1. Що ти знаєш про математичні вирази? Прочитай подані математичні вирази. Що в них спільне? Як їх можна назвати?

Слайд 25. Завдання 2. Знайди значення числових виразів.

Слайд 26. Завдання 3. Порівняй математичні вирази.

Слайд 27. Прочитай математичні вирази. Розбий вирази на дві групи. За якою ознакою це можна зробити? Знайди значення числових виразів. Чи можеш ти знайти значення виразів зі змінною? Чому?

Слайд 28. Завдання 5. Знайди значення виразів зі змінною, якщо а=7, b=5.

Слайд 29-30. Завдання 6. Знайди помилки в обчисленнях.

Слайд 31. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 32-33. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Завдання для домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні