Каталог матеріалів

Урок №11 для 2 класу з курсу «Я досліджую світ» за Н. Будною - Чому буває день і ніч

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Будна, Т. Гладюк, С. Заброцька, Л. Лисобей, Н. Шост.

Урок №11. Чому буває день і ніч

Мета: розповісти учням про структуру та особливості нашої планети Земля, зокрема про її форму, обертання навколо своєї осі та рух навколо Сонця, ознайомити з поняттями "день" і "ніч" і з'ясувати, як вони виникають внаслідок обертання Землі, дослідити, як кут нахилу Землі впливає на тривалість дня та ночі в різні пори року, розібратися, чому на різних широтах Землі тривалість дня та ночі може відрізнятися, дослідити вплив дня і ночі на життя рослин, тварин та людей, застосувати набуті знання, розв'язуючи практичні завдання та виконуючи експерименти, забезпечити учням необхідні знання про природні процеси, які впливають на зміну світла та темряви на Землі, розвивати їх критичне мислення, спостережливості та вміння застосовувати отримані знання у повсякденному житті.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Як рухається Земля?

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7. Розглянь малюнок. Чи може вся Земля одночасно освітлюватися Сонцем?

Слайд8. Куди ж вночі ховається сонечко?

Слайд9. Розглянь схему «Добове обертання Землі»

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Досліди.

Слайд12. Чому буває день і ніч?

Слайд13-14. Відгадай загадку.

Слайд15. Чим відрізняється день від ночі?

Слайд16. Робота в підручнику.

Слайд17. Утвори правильні твердження, з’єднавши їх частини.

Слайд18. Що відбувається вдень, а що вночі?

Слайд19. Підсумуймо.

Слайд20. Фізкультхвилинка.

Слайд21-22. Прочитай вірш.

Слайд23. Для роздумів.

Слайд24. Учителька запитала дітей про рух Землі й почула такі відповіді. Які могли бути запитання? Сформулюй їх.

Слайд25-27. Продовж речення.

Слайд28. Підсумуймо.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд29. Робота в зошиті.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні