Каталог матеріалів

Урок №108 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 23. Порада

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №108. РЗМ 23. Порада

Мета: ознайомити з поняттям «порада»; розвивати вміння аналізувати та узагальнювати інформацію; формувати навички складання порад на основі роздумів та досвіду; виховувати культуру мовленнєвої поведінки, вміння слухати та висловлювати власні думки.

Очікувані результати: учень/учениця знає, що називають порадою; аналізує та узагальнює інформацію; складає пораду на основі свого досвіду.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 12. Поясніть, як ви розумієте значення слова «порада». Зіставте його зі словниковою статтею. Чи були ситуації, у яких ви потребували поради? До кого зверталися?

Слайд 13. Яке значення має для кожної людини здоров'я? Що означає — турбуватися про здоров'я? Чи мають зв'язок зі здоров'ям уміння, важливі для описаних нижче ситуацій.

Слайд 14. Прочитайте інформацію, уміщену в схемі. Підготуйте за нею розповідь про пораду як жанр мовлення. Поставте запитання, на які тут немає відповіді.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Запам’ятай (відеопояснення).

Слайди 17-18. Прочитайте текст. Виділіть у ньому факти і судження. Прочитайте речення, що містять пораду. Відреагуйте на ці поради. Висловіть своє ставлення до проблеми здоров'я.

Слайд 19. Прочитайте текст. Яку проблему в ньому порушено? Що б ви порадили зайчикові? Напишіть текст поради і бажаної реакції на неї.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Рефлексія. Вправа «Інтерв’ю».

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні