Каталог матеріалів

Урок №102 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Відмінювання числівників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №102. Відмінювання числівників

Мета: навчити утворювати й використовувати  правильно відмінкові форми числівників; поєднувати правильно числівники з іменниками; пояснювати відмінювання та правопис числівників правилами; вчити розв’язувати тестові завдання; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця утворює й використовує  правильно відмінкові форми числівників; поєднує правильно числівники з іменниками; пояснює відмінювання та правопис числівників правилами; розв’язує тестові завдання; усвідомлює роль числівників у досягненні точності й виразності мовлення.

Обладнання:  мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.        Актуалізація опорних знань.

Слайди 6-7.  Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Міркуємо.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Це важливо.

Слайд 10. Прочитайте словосполучення. Зробіть висновок, від чого залежать рід, число та відмінок іменника.

Слайд 11. Утворіть від поданих кількісних числівників порядкові. Провідміняйте три з них.

Слайд 12. Перевір себе.

Слайд 13. Це важливо.

Слайд 14. Замініть числа дробовими числівниками. Поставте в потрібному відмінку подані в дужках іменники. Визначте відмінки іменників. Поясніть написання відмінкових закінчень.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Прочитайте словосполучення. Зробіть висновок, від чого залежать рід, число та відмінок іменника.

Слайд 17. Утворіть від кількісних числівників порядкові. Усно провідміняйте три з них.

Слайд 18. Це важливо.

Слайд 19. Випишіть словосполучення з порядковими числівниками. Розберіть два з них за будовою.

Слайд 20. Утворіть словосполучення за зразком, запишіть їх. Підкресліть порядкові числівники.

Слайд 21. Запишіть цифри словами. Усно провідміняйте числівники.

Слайд 22. Прочитайте текст, правильно вимовляючи числівники. Визначте групу за значенням і за будовою.

Слайд 23. Перевір себе.

Закріплення вивченого

Слайд 24. Робота в групах.

Слайд 25. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 26. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні