Каталог матеріалів

Урок №100 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення: спілкування на тему «Транспорт»

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 100

 

Тема. Розвиток зв’язного мовлення спілкування на тему «Транспорт».

Мета: збагачувати мовлення першокласників словами тематичної групи «Транспорт»; формувати вміння складати і записувати речення, розповідати за малюнком, про події з власного життя; удосконалювати вміння вести діалог; пригадати правила поведінки в громадському транспорті; виховувати інтерес до різних видів транспорту.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє складати і записувати речення, розповідати за малюнком; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Слайд 3. Психологічна настанова «Самоналаштування».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 5. Буквений диктант.

 

Робота з загадками.

Слайд 6-13. Відгадай загадку.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 14. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: автомобіль таксі літак тролейбус трамвай ракета гелікоптер.

Слайд 15. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 17. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.22-23)

Слайд 18. Ґаджик цікавиться, чи знаєш ти цей транспорт. Запиши його назви.

Слайд 19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Розкажи, який транспорт ти ще знаєш.

Слайд 21. Робота в парі.

Слайд 22. Хто керує транспортом? Як називаються професії цих людей?

Слайд 23. Продовж речення назвами транспорту.

Слайд 24. Фізкультхвилинка

Слайд 25. Розкажи, яким транспортом ти мрієш скористатися.

Слайд 26. Родзинці цікаво, чи знаєш ти казковий транспорт. Покажи стрілочками, хто яким транспортом керував.

Слайд 27. Візьми участь у грі «Піймай слово». Сплеском долонь «упіймай слова», які пояснюють, як треба поводитись у транспорті.

Слайд 28. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Малюнковий диктант.

Слайд 29. Малюнковий диктант. Запиши назви зображеного транспорту.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 30. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 31. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 32. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні