Каталог матеріалів

Урок №10 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Розпізнавай слова з буквами ґ , щ.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 10

Тема: Розпізнавай слова з буквами ґ , щ

Мета: вправляти учнів у перетворенні слів; залучати до спостереження за словами з буквами ґ та щ; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську, компетентність у природничих науках; виховувати любов до природи рідного краю.

Очікувані результати: здобувач освіти розпізнає слова з буквами ґ та щ; вміє виконувати звуко-буквений аналіз слів; має критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, розвиває усне й писемне мовлення; вміє спілкуватися рідною мовою, має соціальну, громадянську, компетентність у природничих науках; виховує любов до природи рідного краю.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7-9. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 10. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 11. Диктант. Словникові слова.

Слайд 12. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 13. Пригадай вивчене. З'єднай стрілочками відповідні слова. Вимов перший звук у кожному слові. Підкресли букви, які позначають цей звук.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 15. Вправа 1-2. Прочитай вірш, який подобається Ґаджикові. Поясни, як розумієш значення виділених слів. Випиши їх у колонку. Заміни в записаних словах першу букву, як сказано у вірші. Запиши утворені слова в другу колонку. Поясни їх значення.

Слайд 16. Вправа 1-2. Випиши виділені слова у колонку. Заміни в записаних словах першу букву і запиши утворені слова в другу колонку.

Слайд 17. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 18. Вправа 3. Склади два речення зі словами однієї пари. Запиши їх у зошит.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Вправа 4. Прочитай текст. Встав у слова пропущену букву ґ чи г.

Слайд 21. Вправа 5. Дай відповіді на запитання Читалочки.

Слайд 22. Вправа 6. Випиши з тексту про ґаву слова з буквою ґ. Доповни утворений ряд іншими словами з цією буквою..

Слайд 23. Вправа 7. Щебетунчик любить букву щ. Часом пише її там, де не треба. Перевір, чи правильно він записав розповідь. Виправ помилки.

Слайд 24. Що ти знаєш про букву «щ». Скільки звуків вона має, які?

Слайд 25. Вправа 8. Запиши в зошиті назви риб, яких упіймали хлопчики. Побудуй звукові схеми цих слів.

Слайд 26. Вправа 10-11. Щебетунчикові подобається утворювати слова з улюбленою буквою. Перетвори подані слова за зразком.

Запиши два речення про те, що ти робиш щоранку і щовечора.

Слайд 27. Вправа 11. Запиши два речення про те, що ти робиш щоранку і щовечора.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Творче домашнє завдання.

Слайд 29. Творче домашнє завдання.

Слайд 30-31. Пояснення домашнього завдання. Вправа 12. Спиши текст.

Встав у речення пропущені слова з буквою щ.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Вправа «Мікрофон».

Слайд 33. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні