Каталог матеріалів

Урок №10 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 10. Досліджуємо задачі

Мета: узагальнити й систематизувати навчальний досвід відносно сюжетних задач. Узагальнити й систематизувати знання та вміння учнів відносно задач на знаходження суми, різницеве або кратне порівняння двох часток та обернених до них; задач на знаходження суми, різницеве чи кратне порівняння двох добутків та обернених до них; задач на знаходження четвертого пропорційного; задач на подвійне зведення до одиниці, задач на спільну роботу та про способи їх розв’язування. Актуалізувати вміння застосовувати в обчисленнях правила множення та ділення з числами 0 та 1, ділення рівних чисел, множення та ділення на розрядну одиницю. Вдосконалювати обчислювальні навички позатабличного множення та ділення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-7. Узагальнення й систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11-16. Завдання 1. Склади задачі за короткими записами. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2; 1 і 3; 3 і 4; 1, 3, 5; 5 і 6. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання?

Слайд 17. Фізкультхвилинка

Слайд 18-20. Завдання 2. Знайди значення виразів, дотримуючись правил порядку виконання арифметичних дій.

Слайд 21-22. Завдання 3. Перевір розв’язання. Виправ помилки, якщо вони є.

Слайд 23. Завдання 4. Використовуючи дужки, зміни порядок виконання дій у виразах та знайди їхні значення.

Слайд 24. Завдання 5. У кожному виразі постав дужки так, щоб його значення збільшилося.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Зміни порядок дій, використавши дужки.

Слайд 27. Завдання 2. У виразах постав дужки так, щоб їхні значення збільшилися.

Слайд 28-30. Завдання 3. Розв’яжи задачі. До кожної задачі склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 31. Завдання 4. Розв’яжи задачу.

Слайд 32. Завдання 5. Попрацюй із календарем. Полічи кількість твоїх вихідних днів восени. Накресли в зошиті подану таблицю та заповни її.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 34-35. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 36. Завдання для домашньої роботи.

 

Татьяна
31.07.2022 в 14:29
У каліграфічній хвилинці остача не може бути більшою за дільник
Адміністратор Татьяна
31.07.2022 в 15:52
Добрий день. Щиро дякую, за вказівку на помилку. Матеріал змінено, архів перевантажено.