Каталог матеріалів

Урок №1 для 4 класу з інформатики за Н. Морзе - Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики.

Безкоштовно

«___»__________ 20___ року

Урок №1. Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Повторення основних прийомів роботи із комп'ютером. Алгоритм підготовки комп’ютера до роботи

Очікувані результати: учні розуміють важливість дотримання правил безпеки в комп’ютерному класі та безпосередньо працюючи з комп’ютером. Наводять приклади життєвих ситуацій, де вони дотримуються тих чи інших правил, та прогнозують результати у разі недотримання таких правил. Відповідно до алгоритму правильно вмикають та вимикають ПК.

Мета: актуалізувати знання учнів про правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Формувати вміння виділяти головне, порівнювати, зіставляти життєві ситуації та визначати, до яких наслідків може призвести невиконання правил безпеки. Забезпечити взаємозв’язок з іншими предметами. Формувати групи компетентностей: інформаційну, загальнокультурну, уміння вчитися. 

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор

Хід уроку

І. Організаційний та мотиваційний етап

  • Привітання з класом
  • Знайомство з новим героєм. Налаштування на навчальний процес
  • Асоціативний куш.
  • Ознайомлення з умовними позначеннями підручника
  • Повідомлення теми і мети уроку

Кожне суспільство, котре хоче процвітати та розвиватись, має набір правил, обов’язків та законів. Сьогодні на уроці і ми з Вами:

  • згадаємо, які бувають правила;
  • з’ясуємо, яких правил безпечної роботи з комп'ютером потрібно дотримуватись;
  • ознайомимось з вправами, котрих слід дотримуватись в перервах між роботою за комп’ютером.

Які правила ви виконуєте в повсякденному житті на дорозі, допомагаючи батьками чи за столом?

IІ. Актуалізація вивченого матеріалу

Демонстрація навчальних актуалізацій них слайдів.

ІІІ. Актуалізація набутих знань й формування вмінь та навичок

Практична діяльність.

  1. Підготуйте робоче місце, приберіть зайві речі.
  2. Виконайте алгоритм вмикання комп’ютера:
    1. увімкніть монітор;
    2. натисніть кнопку Power на систему блоці;
    3. дочекайтесь завантаження комп’ютера.
  3. Виконайте запропоновані вчителем вказівки.
  4. Виконай алгоритм вимикання комп’ютера:
    1. закрийте всі вікна програм;
    2. вимкніть комп’ютер за вказівкою вчителя.
  5. Зробіть висновок: яких правил поведінки за комп’ютером слід дотримуватись.

ІV. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності

Слайд49. Гімнастика для очей.

Слайд50. Підсумкова бесіда:

  • Які існують правил? Навіщо?
  • Як правильно вмикати та вимикати комп'ютер?
  • Які правила роботи з комп’ютером допоможуть зберегти здоров’я та комп’ютерну техніку?
  • Складіть правила безперечної роботи з комп'ютером для своєї родити. До одного із правил створіть ілюстрацію.

Слайд51. Логічна задачка.

Слайд52. Досліджуємо разом.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні