Каталог матеріалів

Урок №1 для 5 класу з курсу "Здоров’я, безпека та добробут" за О. Шиян - Добробут — добре буття.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу за підручником «Здоров’я, безпека та добробут». Автори: Шиян О. І., Волощенко О. В., Дяків В. Г., Козак О. П., Седоченко А. Б. для 5 класу за програмою НУШ

Урок №1. Добробут — добре буття.

Мета: знати, що таке добробут; розмірковувати над питанням, чому добробут важливий; визначати свої потреби, бажання, інтереси та цілі; пояснювати, що здоров’я, безпека і добробут є підґрунтям успішного майбутнього.

Очікувані результати: учень пояснює поняття «добробут», визначає свої потреби, бажання та інтереси, що необхідні для комфортної взаємодії в класі та сім’ї; пояснює чому здоров’я, безпека та добробут є підґрунтям успішного майбутнього.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 2. Організація класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 4. Психологічна настанова – «РОЖЕВІ ОКУЛЯРИ».

Слайд 5. Вправа для очей.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 6. Знайомимося з підручником. Прочитай звернення авторів.

Слайд 7. Знайомимося з розділом.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Робота з підручником.

Слайд 9. Учителька записала на аркуші паперу слово “Добро” і попросила п’ятикласників і п’ятикласниць дібрати споріднені слова. Діти почали складати мапу думок. Доповніть мапу думок усім класом

Слайд 10. Запам'ятай!

Слайд 11. Рухлива вправа.

Слайд 12. Учителька Олена Анатоліївна запитала учнів та учениць, як вони розуміють слово “буття”. Ось що відповіли діти.

Слайд 13. А як думаєш ти? Поясни, що таке добробут, за запропонованою формулою.

Слайд 14. “То що ж таке добробут?” — запитав Кирило. Учителька запропонувала відшукати відповідь у доступних джерелах. Хлопчик прочитав визначення в українській Вікіпедії.

Слайд 15. Олена Анатоліївна розповіла дітям про сучасне розуміння добробуту людини і його складників, оприлюднене 2020 року Європейською Комісією в документі LifeComp, над яким працювали освітяни та вчені з країн Євроcоюзу.

Слайд 16. Вправа «Трибуна думок».

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Розглянь запропоновану мапу думок і подумай, як кожний із зазначених складників може формувати твій добробут. Доповни мапу думок своїми ідеями.

Слайд 18. Обговоріть у класі такі питання.

Слайд 19. Словникова робота.

Слайд 20. Практичне завдання.

Слайд 21. Кирило та Мар’ян обговорювали, із чим пов’язане їхнє відчуття добробуту. Хлопчики склали чималий список. Поміркуй, яких складників добробуту стосуються запропоновані активності. Накресли та заповни таблицю в зошиті.

Підсумок

Слайд 22. Коротко про головне.

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія

Слайд 24. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні