Каталог матеріалів

Урок №96 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Слова з апострофом. Побудова речень за поданим початком і малюнками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 96

 

Тема. Слова з апострофом. Побудова речень за поданим початком і малюнками.

Мета: удосконалювати навичку письма; вправляти учнів у правильному вимовлянні та написанні слів з апострофом; удосконалювати вміння складати і записувати речення, списувати з друкованого тексту; формувати вміння виконувати завдання на встановлення відповідності; розвивати вміння розгадувати ребуси, робити звуковий аналіз слів; виховувати старанність, уважність, спостережливість, підтримувати інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Слайд 3. Психологічна настанова – «РОЖЕВІ ОКУЛЯРИ».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Гра «Впіймай слово».

Слайд 4. Гра «Впіймай слово».

 

Лінгвістична казка.

Слайд 5. Слухання лінгвістичної казки

 

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 6. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 7. Буквений диктант.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 8. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: здоров’я п’ятниця з’єднати в’юн м'ясо пам’ять.

Слайд 9. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 10. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 11. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.14-15)

Слайд 12. Зроби каліграфічну розминку.

Слайд 13. Ґаджик просить тебе допомогти апострофу утворити слова. З’єднай стрілочками розкидані частини слів.

Слайд 14. Ґаджик просить тебе допомогти апострофу утворити слова. З’єднай стрілочками розкидані частини слів.

Слайд 15. Спиши речення. Заміни малюнки словами.

Слайд 16. Позмагайся з друзями, хто більше пригадає й запише слів з апострофом.

Слайд 17. Фізкультхвилинка

Слайд 18. Розгадай ребус Родзинки.

Слайд 19. Склади і запиши речення зі словом-відгадкою.

Слайд 20. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Робота з віршем.

Слайд 20. Послухайте вірш.

Слайд 21. Вправа «Відкритий мікрофон»

Слайд 22. Рухлива вправа.

 

Підсумок уроку. Щоденні – 5: Письмо для себе.

Слайд 23. Випишіть одне речення з Букваря, в якому є слово з апострофом.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 24. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 25. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 26. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні