Каталог матеріалів

Урок №94 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання слів зі звуками Складання і записування речень

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 94

 

Тема. Написання слів зі звуками [дж], [дз], [дз']. Складання і записування речень.

Мета: удосконалювати навичку письма; вправляти учнів у правильному вимовлянні та написанні слів з буквосполученнями дж, дз; удосконалювати вміння складати і записувати речення, списувати з друкованого тексту; розвивати вміння розгадувати ребуси; виховувати уважність, старанність, підтримувати інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати вивчені букви, склади та слова з ними; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Слайд 3. Емоційне налаштування «Сонечко».

ІІ. Актуалізація опорних знань

Каліграфічна хвилинка.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 5. Буквений диктант.

 

Знайдіть зображення слів, в яких є буквосполучення дж або дз.

Слайд 6. Знайдіть зображення слів, в яких є буквосполучення дж або дз.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: дзиґа кукурудза ґедзь дзьоб.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 9. Гімнастика для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 10. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Робота зі сторінкою зошита (с.10)

Слайд 11. Зроби каліграфічну розминку.

Слайд 12. Ґаджик приготував Родзинці подарунки з її улюбленим звуком. Назви ці подарунки. Чи здогадуєшся, який у Родзинки улюблений звук?

Слайд 13. Запиши назви Ґаджикових подарунків. Допиши своє слово з улюбленим звуком Родзинки.

Слайд 14. Родзинка намалювала малюнки для Ґаджика. Найбільше йому сподобались ті, у назві яких є звук [дж]. Обведи їх і запиши назви цих предметів.

Слайд 15. Робота в зошиті.

Слайд 16. Фізкультхвилинка

Слайд 17. Склади й запиши речення з двома із записаних слів.

Слайд 18. Спиши речення. Заміни малюнки словами.

Слайд 19. Розгадай ребус Родзинки.

Слайд 20. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Творче списування.

Слайд 21. Спишіть речення, замінивши малюнки словами.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 22. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 23. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 24. “Плюс-мінус-цікаво ”.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні