Каталог матеріалів

Урок №90 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Написання суфіксів прикметників

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №90. Написання суфіксів прикметників

Мета: ознайомити з правилами написання суфіксів; розвивати навички правильного написання прикметників з різними суфіксами; розвивати уміння аналізувати слова, визначати їхні основи та суфікси; формувати прагнення до точності та уважності під час письма, відповідально ставитися до власної мови та культури.

Очікувані результати: учень/учениця знає правила написання суфіксів прикметників; розбирає слова за будовою, знаходить кінцевий основи; застосовує ці знання у практичних завданнях та в мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайд 4Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Робота в парах.

Слайди10-11. Утворіть і запишіть прикметники за допомогою суфіксів, що надають зменшено-пестливого відтінку, а також відтінку неповноти вияву ознаки. Складіть речення з будь-якими двома прикметниками.

Слайди 12-13. Розгляньте таблицю. Підготуйте розповідь за її змістом. Поясніть лексичне значення прикметників. Чому на схемі виділено кінцеві приголосні основ іменників? На що треба звернути увагу під час написання прикметників із такими суфіксами?

Слайд 14. Утворіть прикметники від поданих іменників, запишіть їх. Поясніть правила вимови й написання. Складіть з 2-3 прикметниками речення.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Запишіть слова. Позначте основи й суфікси прикметників. Чи є зв'язок між добором суфіксів і кінцевим приголосним твірної основи?

Слайд 17. Перевір себе.

Слайд 18. Розгляньте таблицю. Поставте за її змістом уточнювальні запитання.

Слайд 19. Запишіть словосполучення, уставляючи пропущені букви.

Слайд 20. Утворіть від поданих іменників прикметники, поясніть написання суфіксів.

Слайд 21. Ознайомтеся зі змістом таблиці. Доповніть її власними прикладами.

Слайд 22. Запишіть назви предметів, які ви вивчаєте, а через риску — прикметники, утворені за допомогою суфіксів -ичн-, -ічн-. Виділіть значущі частини слова.

Слайд 23. Утворіть прикметники суфіксальним способом від поданих слів. Поясніть вибір суфіксів.

Слайди 24-25. Прочитайте текст. Яка його основна думка? Запропонуйте заголовок. Випишіть із тексту прикметники, уставивши потрібні букви і знявши риску. Визначте групи прикметників. У яких ситуаціях можна використати цю інформацію?

Слайд 26. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 27. Тестове завдання на відповідність.

Слайд 28. Рефлексія «Запитання від віртуального друга».

Слайд 29. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні