Каталог матеріалів

Урок №9 для 8 класу з української мови за О. Авраменко, З. Тищенко - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Написання не з різними частинами мови

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2025)» для 8 класу за програмою НУШ.

Урок № 9.

Тема. Сполучники сурядності та підрядності. Розрізнення прийменників, сполучників, часток і співзвучних слів інших частин мови

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про написання не з різними частинами мови; повторити орфографічні правила; формувати вміння правильно застосовувати правила написання не у власних висловлюваннях; виховувати уважність, мовну грамотність, відповідальність за культуру власного мовлення.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця добирає до кожної умови написання не приклади; розбирає різні частини мови за будовою; визначає в слові орфограми, записує правильно слова з вивченими орфограмами; розв’язує тестові завдання; працює зі словником; складає діалог на основі народного вислову; працює в парах; знає значення фразеологізмів; формулює уточнювальні запитання до почутого для його розуміння.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Інтерактивне завдання.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Спостереження. Прочитайте діалог із месенджера та виконайте завдання.

Слайд 10. Доберіть до кожної умови написання не по два приклади (письмово).

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Робота в парах. Перепишіть речення, знімаючи риску. Поясніть орфограми (усно). Розберіть виділені слова за будовою (письмово). Зробіть взаємоперевірку.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Мислимо творчо. Розшифрувавши народний вислів, запишіть його та виконайте завдання.

Слайди 18-20. Культура слова. Запам’ятайте значення фразеологізмів.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Виконайте завдання в тестовій формі.

Слайд 22. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні