Каталог матеріалів

Урок №82 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Перехід прикметників з однієї групи в іншу

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником «Українська мова». Автори:  Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

Урок №82. Перехід прикметників з однієї групи в іншу

Мета: навчити визначати групу прикметників за значенням та можливі переходи з групи в групу; розуміти роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; розвивати навички творення присвійних прикметників; розвивати зв’язне мовлення (усне та письмове) та творчі здібності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця розподіляє прикметники за групами; знаходить прикметники в реченні; утворює фразеологізми; розуміє роль прикметників у досягненні точності й виразності мовлення; утворює присвійні прикметники; доречно вживає прикметники у власному мовленні.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної  діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III.    Актуалізація опорних знань.

Слайди4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Пригадуємо. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 9. Прочитайте виразно текст. Який настрій викликав у вас вірш Надії Красоткіної? Що ви «побачили» й «почули» під час читання тексту? Якою зиму вважаєте ви?

Слайд 10. Визначте розряди прикметників. Яку роль вони виконують у тексті? Доберіть 5-7 прикметників для характеристики зими.

Слайд 11. Випишіть спільнокореневі прикметники, виконайте їх розбір за будовою.

Слайд 12. Спишіть словосполучення. Визначте, у якому значенні — прямому чи переносному використані прикметники. Котрі з них можуть виражати якість більшою чи меншою мірою? Визначте групу прикметників за значенням. Висловіть припущення, коли відбувається перехід відносних прикметників у якісні. З 2-3 парами словосполучень складіть речення і запишіть їх.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайди 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Доберіть до поданих іменників прикметники з довідки, щоб утворилися фразеологізми. Усно поясніть їхнє значення. Які прикметники утворено від власних назв?

Слайд 18. Візьміть до уваги.

Слайд 19. Поясніть уживання великої букви в прикметниках Випишіть присвійні прикметники.

Слайд 20. Перевір себе.

V. Закріплення вивченого

Слайд 21. Тестове завдання.

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Допитлива квіточка».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні