Каталог матеріалів

Урок №82 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Обчислення виду 18 – 5. Складання за малюнком задачі на знаходження суми та задачі на різницеве порівняння

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №82

Тема. Обчислення виду 18 – 5. Складання за малюнком задачі на знаходження суми та задачі на різницеве порівняння. Побудова відрізка заданої довжини.

Мета: вчити обчислювати приклади виду 18 – 5; розширювати вміння складати за малюнком задачі на знаходження суми та розв’язувати задачі на різницеве порівняння; удосконалювати вміння будувати відрізки заданої довжини; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як обчислювати вирази виду 18 – 5; вміє складати за малюнком задачі на знаходження суми та розв’язувати задачі на різницеве порівняння; вміє будувати відрізки заданої довжини; встановлює взаємозв’язок між діями додавання та віднімання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Вправа «Криголам»

Слайд 3. Підготовчі вправи. Вправа «Намистино».

Слайд 4. Підготовчі вправи. Складання та обчислення виразу.

Актуалізація знань.

Слайд 5. Усні обчислення. Гра «Чи дістануться Вовчик і Капітошка м'яча?».

Слайд 6. Геометрична хвилинка.

Слайд 7. Письмо числа 17.

Слайд 8. Робота над загадкою.

 

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Віднімання виду 18 – 5.

Слайд 10. Робота з підручником. Віднімання виду 18 – 5.

Слайд 11. Довідничок.

Слайд 12-13. Робота з підручником. Віднімання виду 18 – 5.

Слайд 14. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 15. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 16. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 17. Гімнастика для очей.

 

Удосконалення вмінь розв’язувати задачі.

Слайд 18. Робота з підручником. Розвязування задач за малюнком.

Слайд 19. Робота з підручником. Креслення відрізка.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

 

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 21-22. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Слайд 24. Робота в зошиті.

Слайд 25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Пальчикова гімнастика.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Рухлива вправа.

Слайд 30. Усне розвязування задачі.

Слайд 31. Розшифровка та розгадування прикладів.

Виконання Online завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 33. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні