Каталог матеріалів

Урок №81 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Обчислення виду 13 + 2. Задачі з одним сюжетом. Відтворення малюнка.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №81

Тема. Обчислення виду 13 + 2. Задачі різних типів з одним сюжетом. Відтворення малюнка.

Мета: вчити обчислювати приклади виду 13 + 2; розширювати вміння працювати над задачами різних типів з одним сюжетом; удосконалювати вміння відтворювати малюнки; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як обчислювати вирази виду 13 + 2; вміє працювати над задачами різних типів з одним сюжетом; вміє відтворювати малюнки; встановлює взаємозв’язок між діями додавання та віднімання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу. Вправа «Криголам»

Слайд 3. Підготовчі вправи. Гра з м’ячиком.

Слайд 4. Підготовчі вправи. Вправа «Числові пірамідки».

Слайд 5. Підготовчі вправи. Вправа «Числові пірамідки».

Слайд 6. Підготовчі вправи. Вправа «Числові пірамідки».

Актуалізація знань.

Слайд 7. Підготовка до математичного диктанту.

Слайд 8. Математичний диктант.

Слайд 9. Перевірка математичного диктанту.

Слайд 10. Письмо числа 16.

Слайд 11. Віршована задача

Слайд 12. Мотивація навчальної діяльності. Віршована задача.

 

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

ІІ. Основна частина.

Додавання виду 13 + 2

Слайд 14. Робота з підручником. Додавання виду 13 + 2.

Слайд 15. Довідничок.

Слайд 16. Робота з підручником. Додавання виду 13 + 2.

Слайд 17. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 18. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 19. Робота з підручником. Обчислення виразів.

Слайд 20. Гімнастика для очей.

 

Удосконалення вмінь розв’язувати задачі.

Слайд 21. Робота з підручником. Розвязування задач за малюнком.

Слайд 22. Робота з підручником. Логічне завдання.

Слайд 23. Фізкультхвилинка.

 

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 24-25. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Робота в зошиті.

Слайд 29. Пальчикова гімнастика.

Слайд 30. Робота в зошиті.

Слайд 31. Робота в зошиті.

Слайд 32. Обчисли.

Слайд 33. Рухлива вправа.

Слайд 34. Розв’язування логічної задачі.

Слайд 35. Робота з асоціативною схемою «Чим корисний мед?».

Виконання Online завдання.

Слайд 36. Online завдання.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 37. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні