Каталог матеріалів

Урок №80 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви ї, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Побудова речень за поданим початком

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 80

 

Тема. Написання малої букви ї, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Побудова речень за поданим початком.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ї, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади з буквою ї; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати культуру поведінки в їдальні.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву ї; склади та слова з буквою ї; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5»

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота з віршем.

Слайд 8. Слухання вірша.

 

Робота з звукової схемою.

Слайд 9. Побудуйте звукову схему слова.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 10. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: їжа їдальня страва.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 12. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.45)

Слайд 13. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 14. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Де перебувають учні? Чим зайняті? З яким настроєм вони це роблять? Як себе ведуть у їдальні? Чи схожа ваша шкільна їдальня на ту, яка зображена на малюнку? Чи любите відвідувати їдальню? Як себе там ведете? Чи маєте улюблені страви у шкільній їдальні, які саме?

Слайд 15. З'ясуйте, з яких елементів складається буква ї. Наведіть на малюнку всі її елементи.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 16. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Методика написання малої букви ї.

Слайд 17. Вчимося писати.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота в зошиті.

Слайд 20. Вправа для очей.

Слайд 21. Робота в зошиті.

Слайд 22. Пальчикова гімнастика з сайту Ютуб від каналу «Дистанційна копілочка».

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 23. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 24. Чим зайняті діти на малюнках? Яку страву споживає хлопчик? Яку дівчинка? Чи подобаються їм ці страви? З чого це видно? Чи любите ви ці страви? Чи готують у нашій шкільній їдальні вареники? З якою начинкою? На поданій пустій поверхні стола намалюйте свою улюблену страву. Зафарбуйте усі малюнки кольоровими олівцями..

Слайд 25. Фізкультхвилинка.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

— Запишіть букви та склади, які я буду називати.

Слайд 26 Буквений диктант.

 

Списування друкованого тексту.

Слайд 27. Спиши текст.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 28. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 30. Рефлексія «Лимонний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні