Каталог матеріалів

Урок №8 для 2 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. В. Воронцовою, В. С. Пономаренко - Визначаємо напрямок руху транспорту

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

 

Конспект уроку Я досліджую світ за підручником та зошитом за підручником «Я досліджую світ. 2 клас. Автори: Тетяна Воронцова, Володимир Пономаренко, Олена Хомич, Ірина Лаврентьєва, Наталія Андрук для 2 класу за програмою НУШ (до підручника 2025 року випуску)

 

Урок №008. Визначаємо напрямок руху транспорту.

Очікувані результати: учні визначають напрямки руху за орієнтирами; використовують поняття “ліворуч”, “праворуч”, “прямо”, “назад”; прогнозують дії водіїв на дорозі; встановлюють зв’язок між дорожньою ситуацією та власною поведінкою; демонструють уважність при перетині вулиці.

Мета:

формування предметних компетентностей:

Розвивати вміння орієнтуватися у напрямках руху транспорту, аналізуючи просторове розташування об'єктів на дорозі. Формувати навички визначення безпечного маршруту для пішохода, враховуючи напрям руху транспортних засобів. Навчити розпізнавати дорожні ситуації, у яких важливо правильно визначити напрямок руху (односторонній, двосторонній, круговий рух). Зміцнювати уважність та реакцію через інтерактивні вправи, моделювання ситуацій та спостереження за реальними прикладами.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати охайність, уважність;

здоров’язберігаючої: вправляти у правильному розміщенні олівця учнів, які пишуть правою/лівою рукою; розвивати окомір, увагу, дрібні м’язи руки та м’язову пам’ять дітей, увагу, логічне мислення;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, проектор, конструктор LEGO.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка.

Хід уроку

І. Організаційно-мотиваційний етап

Організаційний етап

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд 6. Привіт! Як справи?

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Слайд 8.  Пригадай.

Слайд 9.  Розкажи, що означають ці знаки.

Повідомлення теми і мети уроку

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Слайд 10.  Відгадай загадку.

Слайд 11.  Подивись відео про те, як змінювались автомобілі протягом цілих ста років.

Слайд 12.  Запитання від Мурчика.

Слайд 13.  Кількість транспорту на дорогах з часом дуже збільшилась!

Слайд 14. Цікаво знати.

Слайд 15. Робота з підручником.

Слайд 16. Розгляньте малюнок. Назвіть колір автомобіля, який має намір:.

Слайд 17.  Фізкультхвилинка

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

Слайд 18-19.  Розглянь малюнки. Визнач напрямок руху автомобілів.

Слайд 20.  Цікаво знати.

Слайд 21.  Чому така поведінка дітей небезпечна?

Слайд 22.  Запам’ятай!

Слайд 23.  Пояснення домашнього завдання.

Слайд 24.  Бувайте!

Рефлексія «Світлофор настрою». Перейдіть дорогу, використавши пропуск у вигляді цеглинки LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні