Каталог матеріалів

Урок №8 для 8 класу з біології за О. Тагліна, А. Самойлов, О. Утєвська, Л. Довгаль - Узагальнення вивченого з теми: «Рух як властивість живого

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку з використанням навчального підручника «Біологія». Автори: Ольга Тагліна, Андрій Самойлов, Ольга Утєвська, Людмила Довгаль для 8 класу до підручника 2025 року випуску.

 

Урок №8. Узагальнення вивченого з теми: «Рух як властивість живого. Будова та функції опорно-рухової системи людини».

Мета: систематизувати та узагальнити знання учнів про рух як властивість живих організмів; повторити основні особливості будови та функцій опорно-рухової системи людини; узагальнити знання про роль скелета та м’язів у забезпеченні рухів; розкрити значення опорно-рухової системи для життєдіяльності людини; розвивати вміння застосовувати набуті знання для пояснення реальних прикладів рухів людини й тварин; формувати навички логічного узагальнення, систематизації та порівняння; удосконалювати вміння працювати з візуальними схемами, таблицями, малюнками; виховувати відповідальне ставлення до власного здоров’я та необхідність збереження опорно-рухової системи; формувати навички здорового способу життя, культури рухової активності; прищеплювати інтерес до пізнання свого тіла та до біології як науки.

Очікуванні результати: учень/учениця узагальнює знання про роль опорно-рухової системи в житті людини; описує будову та функції кісток і м’язів; розуміє взаємодію кісткової та м’язової систем у забезпеченні руху; порівнює опорно-рухову систему людини й тварин; пояснює, як правильне ставлення до свого тіла впливає на здоров’я; висловлює власні міркування про важливість рухової активності, профілактики захворювань і збереження постави.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 2. Організація класу.

Узагальнення і систематизація знань

Слайд 3. Вправа «Мікрофон».

Слайд 4. Виконуємо завдання.

Слайд 5. Вправа «Мікрофон».

Слайд 6. Виконуємо завдання.

Слайд 7. Вправа «Мікрофон».

Слайд 8. Виконуємо завдання.

Слайд 9. Вправа «Мікрофон».

Слайд 10. Виконуємо завдання.

Слайд 11. Вправа «Мікрофон».

Слайд 12. Виконуємо завдання.

Слайд 13. Вправа «Мікрофон».

Слайд 14. Виконуємо завдання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Доповнюємо схему.

Слайд 17. Вправа «Мікрофон».

Слайд 18. Доповнюємо схему.

Слайд 19. Вправа «Мікрофон».

Слайд 20 Доповнюємо схему.

Слайд 21. Виконуємо завдання.

Слайд 22-23. Доповнюємо схему.

Слайд 24. Виконуємо завдання.

Слайд 25. Доповнюємо схему.

Підсумок. Рефлексія

Слайд 26. Домашня робота.

Слайд 27. Рефлексія. Вправа «Панда-дослідник».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні