Каталог матеріалів

Урок №8 для 6 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ і задач з дробовими числами

Безкоштовно

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 8.  Розв’язування вправ і задач з дробовими числами.

Мета: повторити і узагальнити знання про звичайні і десяткові дроби; закріпити вміння виконувати вправи і задачі з дробами на практиці; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють арифметичні обчислення з натуральними числами за допомогою письмового додавання й віднімання; розпізнають розряди числа і наводять приклади, застосовують властивості дій над числами з метою спрощення, порівнюють числа.

 

Тип уроку: повторення навчального матеріалу, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

ВНМ (повторення навчального матеріалу)

Слайд 5. Повторення навчального матеріалу теми. Математична розминка.

Слайд 6-7. Рухлива гра. Фізкультхвилинка.

Слайд 8. Формування вмінь. Усне завдання.

Слайд 9-13. Робота з підручником. Виконання завдання 1-4 рівня: № 55,74,76, 81, 83, 85, 87.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Завдання 1. Округли числа:

1) 7,172; 9,42; 0,213; 7,25 до десятих;

2) 29,192; 3,475; 0,233; 8,888 до сотих;

3) 42,42; 87,87; 3,511; 7,025 до одиниць.

Слайд 16. Завдання 2. Розв’яжи рівняння:

 41,17 + (51,98 - х) = 78.

Слайд 17. Завдання 3. Знайди значення виразу

8 ∙ (4,5 - 0,09 : 0,225) + 4,3 ∙ 0,42 - 18,996.

Слайд 18. Індивідуальна робота.

Запиши три десяткових дроби, кожний з яких:

1) менший від 5,7 і більший за 5,5;

2) більший за 2,73 і менший від 2,74.

Слайд 19. Завдання для найдопитливіших.

Для яких значень а:

обидва дроби а/9 і 5/а будуть правильні;

дріб 12/а буде неправильний, а дріб 10/(а+1) буде правильний?

Підсумок

Слайд 20. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні